Muršak v neposrednem dvoboju boljši od Kopitarja

Ljubljana, 10. 03. 2012 08.59 |

Sinoči sta se v hokejski ligi NHL med seboj pomerili ekipi slovenskih igralcev Jana Muršaka in Anžeta Kopitarja. Muršakov Detroit je premagal Kopitarjev Los Angeles s 4:3, odločilni zadetek pa je slabo minuto pred koncem rednega dela dosegel Darren Helm.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Los Angeles, za katerega je Anže Kopitar vpisal podajo pri prvem zadetku, je v odločilnem delu sezone, ko se poteguje za osmo mesto na zahodu in uvrstitev v končnico, doživel drugi zaporedni poraz. In to ravno potem, ko je v zadnjih petih tekmah zabeležil štiri zmage in se povsem približal tako želenemu osmemu mestu. Jan Muršak je na ledu preživel dobrih šest minut, njegova statistika pa je ostala prazna.

Pittsburgh Penguins – Florida Panthers 2:1 kazenski streli
Detroit Red Wings – Los Angeles Kings 4:3
(Jan Muršak je igral 6 minut  in 24 sekund za Detroit)
(Anže Kopitar ena podaja v 20 minutah in 25 sekundah za Los Angeles)
Chicago Blackhawks – New York Rangers 4:3
Calgary Flames – Winnipeg Jet 5:3