Morski psi kraljem pokazali zobe

San Jose, 19. 05. 2013 08.00 |

Ekipa Los Angeles Kings je na tretji tekmi polfinala zahodne konference v severnoameriški ligi NHL po podaljšku izgubila proti San Jose Sharks z 1:2. Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Kralji vodijo z 2:1 v zmagah, naslednja tekma pa bo v torek. San Jose je v hitro vodstvo popeljal Dan Boyle, izenačil je Tyler Toffoli, za zmago morskih psov pa je v podaljšku poskrbel Logan Couture. Razpoložena sta bila tudi oba vratarja; Antti Niemi je za Sharks zbral 26 obramb, Jonathan Quick pa za branilce naslova lige NHL 38. "Mislim, da je bil prehod iz prejšnje v to tekmo izjemen. Vodje ekipe so opravili dobro delo. Vedno moraš skozi takšen preizkus, tako izveš veliko o svoji ekipi. To smo pokazali v igri," je bil poln hvale na račun San Joseja trener Todd McLellan.

Logan Couture je zabil zmagoviti gol za San Jose.
Logan Couture je zabil zmagoviti gol za San Jose. FOTO: Reuters

Kralji so v zadnji minuti rednega dela ostali brez dveh igralcev, morski psi so podaljšek začeli s številčno prednostjo. V drugi minuti podaljška je Patrick Marleau našel Coutureja, ta pa je z bližine poskrbel za navdušenje domačih gledalcev. Couture je v drugi tretjini zaradi poškodbe noge zapustil led, a se vrnil, kar je njegovim soigralcem dalo novo energijo. "To je bila velika stvar. Moje mnenje je, da je vodja ekipe. Skozi sezono je zavzel to vlogo, predvsem na ledu. Ko smo ga videli na ledu, je bila to velika stvar. To nam je dalo zagon. Dobro ga je bilo imeti na ledu," je po tekmi razložil branilec San Joseja Brad Stuart.

Na sporedu je bila še ena tekma. Chicago Blackhawks je gostil Detroit Red Wings in izgubil z 1:4. Rdeča krila so serijo izenačila na 1:1 v zmagah. Patrick Kane je domače moštvo popeljal v vodstvo v prvi tretjini, nato pa sta v drugi zadela Damien Brunner in Brendan Smith, v tretji tretjini pa še Johan Franzen ter Valtteri Filppula.