Leksand, 30. 09. 2012 09.14 |

Hokejisti švedske More od prihoda Anžeta Kopitarja naprej igrajo zelo dobro. V zadnjem krogu so dobili derbi z ambicioznim Leksandom.

Hokejisti švedske More, pri katerih igrata Gašper in v času lockouta v ligi NHL tudi Anže Kopitar, so dobili prvi letošnji derbi, kot so zapisali na uradni spletni strani kluba. Na gostovanju so po izvajanju najstrožjih kazni s 3:2 ugnali Leksand. Po sumljivo dosojenem kazenskem strelu so z golom Patricka Cedergrena povedli gostitelji, nato pa je izid na 1:1 poravnal Mattias Beck.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Damjan Žibert

A Mora se je še enkrat več vrnila v igro, tokrat po akciji bratov Kopitar. Začel jo je Anže, ki je lepo našel mlajšega brata Gašperja, ta pa je zadel za 2:1, kar je bil tudi končni izid prve tretjine. V drugem delu dvoboja se mreži tekmecev nista zatresli, devet minut pred koncem igralnega časa pa je nato Mark Hurtubise izenačil na 2:2 in sledili so podaljški, nato pa še izvajanje najstrožjih kazni, uspešnejši pa so bili gostje iz More in se veselili pomembne zmage s 3:2.

Zasedba Patrica Wenerja se iz kroga v krog dviguje po prvenstveni tabeli, trenutno pa si z desetimi osvojenimi točkami deli 6. mesto z Djurgardnom.