Montreal po kazenskih strelih zlomil odpor Philadelphie

Montreal, 20. 02. 2016 09.59 |

Na petih tekmah hokejske lige NHL je Montreal šele po izvajanju kazenskih strelov premagal Philadelphia Flyers s 3:2. Odločilen je bil gol Paula Byrona, v peti seriji dvobojev napadalca z vratarjem.

Hokejisti Montreala so slavili po kazenskih strelih.
Hokejisti Montreala so slavili po kazenskih strelih. FOTO: Reuters

Pred tem je Montreal v prvi seriji povedel z golom Daleja Weiseja, izenačil je Nick Cousins. Gostom se je zmaga nasmehnila v zadnjem delu, ko je zadel avstrijski reprezentant Michael Raffl, a je v 49. minuti izenačil Max Paccioretty, izsili podaljšek, po kazenskih strelih pa tudi obe točki.

V kanadskem derbiju je Calgary Flames premagal Vancouver Canaucks s 5:2, pa čeprav so gostje povedli z 2:0, nato pa so se razživeli domači napadalci, kjer je gole zbila peterica različnih hokejistov. Case Cizikas je odločil tekmo v New Jerseyju že v drugi minuti, ko je zadel za zmago Islanders nad Devils z 1:0.

Jeff Skinner je bil junak tekme pri zmagi Carolina Hurricanes nad San Jose Sharks s 5:2. Skinner je v zadnjem delu zadel pomembna gola za vodstvo s 3:1 in 4:2. Vratar Robin Lehner pa je k zmagi Buffala na gostovanju pri Columbus Blue Jackets s 4:0 prispeval kar 38 obramb. Dva gola je dosegel Jamie McGinn.

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 3:2 (po kazenskih strelih)
Calgary Flames - Vancouver Canaucks 5:2
New Jersey Devils - New York Islanders 0:1
Carolina Hurricanes - San Jose Sharks 5:2
Columbus Blue Jackets - Sabres Buffalo 0:4