Ljubljana, 01. 02. 2014 20.14 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so morali v bitki za končnico priznati premoč madžarski Sapi. Gostje so v Tivoliju zmagali s 5:1 in se slovenskim državnim prvakom oddolžili za boleč poraz v Szekesfehervarju.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so na gostovanju na Madžarskem 'razbili' Albo (8:2) in gledalci v Tivoliju so pričakovali zanesljivo zmago zmajev. A dvoboj se ni odvijal niti približno tako kot tisti pred dnevi. Gostje so odigrali veliko bolj odločno, nizali priložnosti in povedli. Andras Benk je zabil, ko so imeli gostje igralca manj na ledeni ploskvi in tako napovedal, da ga skupaj s soigralci zanima le zmaga.

Kanadčan Andrew Sarauer je v prvi minuti nadaljevanja zabil za 2:0, šele v 30. minuti obračuna pa je Andrej Verlič zabil prvi in kot se je kasneje izkazalo, edini ljubljanski gol na dvoboju. Gostje so za nameček do izteka igralnega časa še enkrat zatresli ljubljansko mrežo in ko je Csaba Kovacs zabil še tretji gol za gostje je bilo jasno, da bodo zmaji ostali brez tako želenih točk.

Zmaji so bili tokrat brez moči.
Zmaji so bili tokrat brez moči. FOTO: Miro Majcen

Zmago gostov je nato pet minut pred iztekom igralnega časa potrdil nekdanji ljubljenec ljubljanskega občinstva Frank Banham, ki je zabil za končnih 5:1.