Lundqvist z izjemnimi obrambami Pittsburgh spravljal v obup

Pittsburgh, 11. 02. 2016 08.18 |

V hokejski ligi NHL so bile v noči na četrtek na sporedu tri tekme. Detroit Red Wings so s 3:1 premagali Ottawa Senators, Arizona Coyotes so doma izgubili proti Vancouver Canucks z 1:2, Pittsburgh Penguins pa proti New York Rangers z 0:3.

Tekmo v Pittsburghu je odločil vratar Henrik Lundqvist, ki je za tretji shutout sezone ustavil kar 34 strelov. Skupno je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno že na 58. tekmi v karieri, čeprav New Yorku manjkajo kapetan Ryan McDonagh in nekateri vodilni strelci ekipe, pa so rangerji gladko s 3:0 ugnali Pittsburgh. Gole za Newyorčane, ki so zmagali četrtič zapored, so prispevali Kevin Hayes, Dominic Moore in Jesper Fast.

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist FOTO: AP

Domačo zmago so vknjižili pri Detroit Red Wings, ki so s 3:1 premagali Ottawa Senators. Rdeča krila so bila uspešna tretjič zapored, ekipo pa sta v vodstvo na začetku prve in zadnje tretjine povedla Danny DeKeyser in Henrik Zetterberg, častni zadetek je dosegel Zach Smith. Gol za Detroit je dodal še Darren Helm.

Arizona Coyotes so morali doma priznati premoč Vancouver Canucks z 1:2. Ryan Miller je ustavil 34 strelov in moral le enkrat po plošček v svoj gol. Vancouver je tako zmagal drugič zapored, Jake Virtanen je zadel v prvi tretjini, Jannik Hansen pa je svoj 16. gol sezone dodal v drugi. Vmes je tekmo sicer izenačil Martin Hanzal, a se Arizoni vse bolj odmika igranje v končnici, potem ko je tokrat vknjižila peti zaporedni poraz in devetega v zadnjih 11 tekmah.

Detroit Red Wings - Ottawa Senators 3:1
Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:2
Pittsburgh Penguins - New York Rangers 0:3