Loterija kazenskih strelov Dornbirnu

Ljubljana, 14. 11. 2014 20.28 |

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so v 17. krogu, po izvajanju kazenskih strelov, izgubili proti Dornbirnu. Odločilni gol za gostje je prispeval nekdanji član slovenskih prvakov Chris D'Alvise.

Hokejisti ljubljanske Telemach Olimpije so imeli pred dvobojem z Dornbirnom en sam cilj – premagati avstrijskega tekmeca. A bitka za zmago se ni začela najbolje. Gostje z predarlberškega so namreč hitro povedli z golom nekdanjega člana zmajev Chrisa D'Alvisea, sledil pa je hiter odgovor Jureta Sotlarja. 1:1 je bil tudi izid po končani prvi tretjini, gostitelji pa so tokrat kazali obraz, ki ga je trener Fabian Dahlem pričakoval.

Fabian Dahlem
Fabian Dahlem FOTO: Damjan Žibert

A druga tretjina se zanje ni začela najbolj obetavno. D'Alvise je po treh minutah igre zabil za novo vodstvo Avstrijcev, na 3:1 pa je povišal Martin Mairitsch. Zmaji so se tako, navkljub dopadljivi igri, znašli v izgubljenem položaju, a hitro pokazali borbeni obraz. Prvič so bili za napadalno igro nagrajeni v 31. minuti (Sotlar), nato pa je še pred začetkom sklepnega dela dvoboja na 3:3 izid poravnal Hunter Bishop.

Ljubljančani so v zaključku dvoboja vnovič pritisnili proti vratom tekmeca, si pripravili številne priložnost, na drugi strani pa je tudi Dornbirn streljal s slepimi naboji. Mreži obeh vratarjev sta mirovali, kar je pomenilo, da se bo dvoboj zavlekel vsaj v podaljšek, ker tudi po dodatnih petih minutah ni bilo gola pa so sledili kazenski streli. Ti so več veselja prinesli gostom, ki so zmajevo gnezdo zapustili z zmago (4:3).