Ljubljančani poraženi, a ne ponižani

Linz, 06. 03. 2012 22.23 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v prvi polfinalni tekmi lige Ebel v Linzu izgubili z domačo ekipo Black Wings z 2:4 (0:0, 1:1, 1:3). Linz vodi z 1:0 v zmagah. Moštvi igrata na štiri zmage, naslednja tekma bo v četrtek v ljubljanski dvorani Tivoli.

Potem ko so imeli v zadnjih tednih v Tivoliju pravo bolnišnico, so se pred nadaljevanjem v polfinalu stvari le nekoliko izboljšale. V postavo se je po poškodbi kolena vrnil Žiga Pance, v vrata pa po prestani kazni šestih tekem prepovedi igranja Matija Pintarič. Zaradi bolezni pa tokrat ni bilo Justina Taylorja. Linz – po presenetljivo dolgi četrtfinalni seriji je v odločilni sedmi tekmi brez težav z 8:3 strl Dunaj – je pritiskal, gostje pa so se v prvi tretjini dobro upirali. Nevaren je bil Curtis Murphy, za njim pa še Adrian Veidemann in Martin Grabher Maier. Toda Pintarič in njegova obramba so bili vselej na mestu, tudi ob nevarnem strelu Dannyja Irmena v 11. minuti. Zmaji so bili prvič konkretnejši v 12. minuti ob številčni prednosti, a strel Žige Panceta ni bil dovolj natančen, da bi nekdanji soigralec Ljubljančanov Alex Westlund klonil. Goste je spremljala tudi sreča, saj sta ob koncu tretjine Brian Lebler in Irmen zapored zadela okvir vrat.

Ljubljančani so ugodnejši izkupiček zapravili v sklepnem delu obračuna.
Ljubljančani so ugodnejši izkupiček zapravili v sklepnem delu obračuna. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so zeleno-beli poskrbeli za tišino v dvorani. Domači niso izkoristili igralca več, hiter protinapad v 23. minuti pa je z natančnim strelom kronal Žiga Pance. Gol je ljubljanskim igralcem dal krila in akcije so se kar vrstile, toda Aleš Mušič v najnevarnejši ni bil tako natančen kot Pance. Na polovici tekme je Linz izenačil, Lebler je izkoristil "power-play" in presenetil nekoliko pokritega Pintariča. Zato pa je vratar gostov ubranil nevaren poskus Daniela Oberkopflerja pet minut pozneje, tudi Grabher Meier ga ni premagal, slovenska ekipa pa je preživela še en "power play" domačih.

Ko pa so imeli domači spet igralca več na ledu, so prednost v 49. minuti tudi izkoristili. Da pa bo Olimpija z razpoloženim vratarjem in nevarnimi protinapadi vse prej kot lahek tekmec, so domači spet spoznali v 52. minuti. Pred tem so imeli sami igralca manj, česar pa Ljubljančani niso izkoristili. Nato pa je ob izenačenih močeh na ledu po podaji Boštjana Goličiča branilec Igor Cvetek v najboljšem slogu napadalca zadel za 2:2. Igra se je spet razživela in postala bolj enakovredna, želje gostov po tem, da bi morda pred nadaljevanjem na domačem ledu iztržili še kaj več, pa je v 56. minuti ustavil Murphy. Dokončno pa je upe na preobrat nato pokopal še Gregor Baumgartner z zadetkom za 4:2 dve minuti pred koncem.