Linz po 'ljubljanskem' receptu

Linz, 31. 10. 2010 20.21 |

V 17. krogu razširjene avstrijske lige EBEL so hokejisti Linza po izvajanju kazenskih strelov ugnali Acroni Jesenice (3:2).

Hokejisti Acronija Jesenic so se po domačem porazu proti madžarski ekipi SAPA Fehervar (4:3) odpravili na zahtevno gostovanje v Linz. Slovenski prvaki so v Avstrijo pripotovali zdesetkani, a v takšni postavi so se dobro kosali že z madžarskim prvakom. Kljub vsemu so bili tokratni tekmeci nekoliko bolj kakovostni, predvsem pa bolj zbrani. Nasprotniku praktično niso dovoljevali organizacije nevarnega napada, za nameček pa niso delali nepotrebnih prekrškov za izključitve. Dobro je igrala tudi četa Heikkija Malkie, a vratar Jakko Suomalainen mreže v prvem delu ni ohranil nedotaknjene. V 10. minuti ga je namreč ukanil Daniel Oberkofler, kar je bil tudi edini gol v prvem delu tekme.

Robert Sabolič
Robert Sabolič FOTO: Damjan Žibert

Nadaljevanje je bilo sila podobno prvi tretjini, saj so imeli gostitelji minimalno terensko premoč, železarji pa so njihove nalete vseskozi nadzirali. Vse do pete minute nadaljevanja, ko je Brad Purdie poslal plošček za hrbet Suomalainena in povišal na 2:0, z omenjenim izidom pa sta ekipi krenili v sklepnih 20 minut dvoboja.

Gorenjcem so zadnji napotki trenerja Malkie očitno pomagali do boljše predstave v napadu, saj so v eni minuti dosegli dva gola (Rok Tičar, Robert Sabolič) in Collinsova četa se je po visokem vodstvu znašla v škripcih. Do izteka rednega dela tekme se mreži vratarjev nista več zatresli, tudi dodatnih pet minut igralnega časa ni prineslo razpleta dvoboja. Sledila je loterija kazenskih strelov, ki je več veselja prinesla igralcem Linza (3:2).