Kralji vodili s 3:0 in izgubili

Los Angeles, 23. 12. 2014 07.46 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings bodo še dolgo pomnili obračun s tradicionalno neugodno zasedbo Calgary Flames. Potem, ko so sredi druge tretjine vodili s 3:0, so po podaljšku izgubili s 4:3. Anže Kopitar je podal za drugi gol gostiteljev.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so bili blizu novi letošnji zmagi. V dvoboj s Calgary Flames so krenili odločno, po polovici dvoboja vodili s 3:0 (Trevor Lewis, Marian Gaborik po podaji Anžeta Kopitarja, Jamie McBain), nato pa nerazumljivo popustili. Gostje iz olimpijskega mesta so to izkoristili in do izteka igralnega časa zabili tri gole.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Do konca 2. tretjine je najprej na 3:1 znižal Johnny Gaudreau, do izteka rednega dela dvoboja pa Jonathana Quicka premagal še dvakrat. Tretji gol je dosegel slabo minuto pred iztekom igralnega časa in tako izsilil podaljšek. Odločitev o zmagovalcu je padla slabo minuto pred iztekom igralnega časa, ko je Quicka ukanil Mark Giordano in zabil za končnih 4:3.