Kopitar po napredovanju: Najbolje igramo, ko smo potisnjeni v kot!

Anaheim, 17. 05. 2014 06.49 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so na sedmi tekmi konferenčnega polfinala ugnali Anaheim Ducks (6:2) in si z izidom 4:3 v zmagah, zagotovili konferenčni finale. Anže Kopitar je zabil in podal.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings se gostovanja v Anaheimu niso bali, ampak so ga po srečni zmagi na šesti tekmi, z nestrpnostjo pričakovali. Trener Darryl Sutter pa je pričakoval, da bo stekla igra v napadu. In je. Že v uvodni tretjini so Justin Williams, Jeff Carter, Mike Richards poslali plošček za hrbet Johna Gibsona, v drugi tretjini pa sta najprej zadela Anže Kopitar in Marian Gaborik. Po Kopitarjevem golu je trener Anaheima Bodreau v golu Gibsona zamenjal z Jonasom Hillerjem, a ni pomagalo.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Šele pri vodstvu gostov s 5:0 se je prvič na dvoboju zatresla mreža kraljev. Jonathana Quicka je ukanil Kyle Palmieri. A, ko je Corey Perry na začetku sklepnega dela dvoboja zabil za 5:2, gostitelji pa so imeli takoj po golu še priložnost za znižanje izida na 5:3, se je v vrste kraljev za hip naselila negotovost. To je razblinil Tanner Pearson, ki je šest minut pred iztekom igralnega časa zabil za končnih 6:2. "Vedeli smo, da nas čaka ali velikanska zabava ali pa veliko razočaranje," je po dvoboju dejal veteran v vrstah racmanov Teemu Selanne in dodal: "To je gromozansko razočaranje!"

Anže Kopitar je poleg gola za vodstvo s 4:0, podal še pri petem golu Gaborika. "Videti je, da najboljši hokej igramo ravno takrat, ko smo potisnjeni v kot. Takrat igramo z mešanico obupa in nuje," je po dvoboju povedal Hrušičan.V konferenčnem finalu se bodo Kings pomerili z Chicago Blackhawks.

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings 2:6 / 3:4