Columbus, 10. 02. 2015 07.49 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na torek s 4:3 ugnali Columbus Blue Jackets. Na gostovanju je vidno vlogo v zasedbi gostov imel tudi Slovenec Anže Kopitar, ki pa se ni vpisal med strelce.

Dvoboj se je začel po željah gostiteljev, igralcev Columbus Blue Jackets, ki so z golom Jacka Skilla povedli z 1:0. A v nadaljevanju dvoboja so vajeti igre v roke vzeli gostje, ki so najprej izid poravnali (Dwight King), Tyler Toffoli pa je v deveti minuti prve tretjine zabil za prvo vodstvo kraljev. A sledil je odgovor Columbusa, Scott Hartnell je na začetku druge tretjine izid poravnal.

Dwight King
Dwight King FOTO: Reuters

Četa Darryla Sutterja pa je spet počasi prevzemala pobudo, bila v izjemnem naletu, rezultat tega pa sta dva zaporedna gola. V drugi tretjini ga je najprej dosegel Jeff Carter, na začetku sklepnega dela dvoboja pa za 4:2 zabil Dustin Brown. Kralji so tako prvič na dvoboju povedli z dvema goloma prednosti, tako, da Columbusu ni preostalo nič drugega, kot, da vse sile usmeri v napad.

A naleteli so na izjemno razpoloženega Jonathana Quicka, ki je prvič po njihove zaostanku za dva gola, klonil šele v 59. minuti. Tako je bilo jasno, da je njihovih sanj o morebitnem podaljšku konec. "Borimo se, da bi ostali v igri za končnico," je po zmagi povedal King in dodal: "Dejstvo je, da moramo tako igrati vsak večer. Le tako bomo prišli do cilja."

San Jose Sharks - Calgary Flames 1:4
New Jersey Devils - Edmonton Oilers 1:2
Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 3:4
Minnesota Wild - Vancouver Canucks 5:3
Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 2:3 (k. streli)