Kralji do zmage, Kopitar do novih točk

Los Angeles, 28. 10. 2011 08.17 |

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so na gostovanju pri Dallas Starsih vknjižili novo letošnjo zmago (5:3). Odlično je svoje delo opravil tudi trenutno edini Slovenec v ligi Anže Kopitar, ki je v 21 minutah dvakrat podal.

Dallas je po prvi tretjini vodil z 1:0 (Trevor Daley), v drugem delu dvoboja pa so tri gole zabili gostje iz Los Angelesa (Justin Williams, Scott Parse, Slava Voynov) in si pred zaključkom obračuna priigrali prednost dveh zadetkov. Gostitelji se kljub temu niso predajali, z dvema goloma uspeli izid poravnati na 3, Voynov s svojim drugim golom in Dustin Brown pa sta nato v zadnjih minutah prevesila jeziček na tehtnici na stran Kraljev.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Prav Voynov je bil v napadu s Kopitarjem nerešljiva uganka za nasprotnikovo obrambo, Hrušičan pa je po končanem obračunu ocenil igro 21-letnika iz Čeljabinska: "Igra zelo dobro. Je pomemben člen v igri z igralcem več. Tudi, ko igramo 5 na 5, igra eno pomembnejših vlog. V kolikor bo tudi v prihodnje igral tako, lahko od njega še veliko pričakujemo. Morda postane celo nosilec naše igre."

Zasedba iz LA-ja je trenutno na drugem mestu v zahodni konferenci. Na dosedanjih devetih tekmah je zbral 13 točk, vodi pa Dallas s 14 točkami.

Dallas Stars – Los Angeles Kings 3:5
Philadelphia Flyers – Winnipeg Jets 8:9
New York Rangers – Toronto Maple Leafs 2:4
Pittsburgh Penguins – New York Islanders 3:2 – kazenski streli
Buffalo Sabres – Columbus Blue Jackets 4:2
Boston Bruins – Montreal Canadiens 1:2
Ottawa Senators – Florida Panthers 4:3
Minnesota Wild – Anaheim Ducks 2:3