Korak od senzacije: Kopitarjevi Kralji potrebujejo le še zmago

Los Angeles, 16. 04. 2012 08.07 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na ponedeljek vknjižili še tretjo zmago proti Vancouver Canucksom (1:0) in v prvem krogu končnice proti kanadskemu moštvu vodijo v zmagah že s 3:0.

Anže Kopitar in Alexandre Burrows sta si 'skočila v lase'.
Anže Kopitar in Alexandre Burrows sta si 'skočila v lase'. FOTO: Reuters

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so po izjemnem boju vendarle strli obrambo Vancouver Canucksov in jim v 7. minuti tretje tretjine zabili odločilni gol na tekmi, za 'nogometnih' 1:0. Strelec edinega gola na dvoboju je bil kapetan Dustin Brown, ki je zadel v sedmi minuti sklepnega dela obračuna. To je bil njegov četrti gol na tretji tekmi končnice, prvo ime velike zmage pa je bil nedvomno čuvaj mreže Jonathan Quick, ki je zaustavil 41 poskusov tekmecev.

Do nove točke je prišel tudi slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je podal za Brownov gol, sicer pa se je po treh minutah drugega dela dvoboja 'sporekel' s Alexandrejem Burrowsom in moral na klop za izključene igralce. Kings po treh tekmah končnice vodijo s 3:0 v zmagah in za napredovanje potrebujejo le še zmago.

Aktivni so bili tudi Detroit Red Wings Jana Muršaka, ki so na domači ledeni ploskvi izgubili proti Nashvilleu (3:2), Pesničana pa ni bilo v postavi.