Kopitarju točka, Kraljem zmaga

New York, 15. 11. 2009 09.29 |

Los Angeles si je hitro opomogel po hudem porazu v Atlanti in po izvajanju kazenskih strelov premagal Tampo. Kopitar znova vpisal točko.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Damjan Žibert

Kralji so le dan prej doživeli katastrofalen poraz v Atlanti, saj so jih domači odpravili kar s 7:0, čeprav so bili Kralji boljši v strelih na gol. Tokrat je bil izid bolj tesen, po 65 minutah igre je bilo 1:1, zato so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Tukaj se je izkazal Anže Kopitar, ki je zadel odločilni strel za pomembno zmago, drugo na turneji petih zaporednih gostovanj. Po štirih tekmah imajo dva poraza in dve zmagi. Hrušičan je prispeval tudi podajo pri edinem zadetku Los Angelesa za vodstvo 1:0, ko je ob igralcu več zadel Drew Doughty v 48 minuti. Za Tampo je le štiri minute kasneje izenačil Ryan Malone. Kopitar je na 21 tekmah zbral že 31 točk, od tega 14 zadetkov in 17 podaj.

Ottawa Senators - New York Rangers 1:2 (kazenski streli)
Florida Panthers - New York Islanders 5:4 (kazenski streli)
Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 2:5
New Jersey Devils - Washington Capitals 5:2
Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 2:3
Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 7:4
Tampa Bay Lightning - Los Angeles Kings 1:2 (kazenski streli)
Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 6:5 (podaljšek)