Kopitarjevi kralji ostajajo med živimi

Los Angeles, 05. 05. 2013 08.16 |

Aktualni prvaki hokejske lige NHL Los Angeles Kings so na tretji tekmi prvega kroga končnice z 1:0 ugnali moštvo St. Louis Blues in zaostanek v zmagah zmanjšali na 1:2. Junak tekme je bil s 30 obrambami vratar Jonathan Quick.

Jonathan Quick je zaklenil svoja vrata.
Jonathan Quick je zaklenil svoja vrata. FOTO: Reuters

Slovenski reprezentant Anže Kopitar je ob zmagi Los Angelesa na ledu prebil dobrih 19 minut, na svoj račun pa ni vknjižil točke. Odločitev o zmagovalcu je padla v peti minuti druge tretjine, ko je po akciji Aleca Martineza in Trevorja Lewisa zadel Rus Slava Vojnov. "Zelo težko je tekmo zmagati z rezultatom 1:0, a nocoj nam je to uspelo. Ta zmaga je izjemno pomembna, saj smo prepolovili njihovo prednost. Zdaj se moramo zbrati in pripraviti na četrto tekmo. Če želimo biti uspešni v seriji, bomo morali zabijati več kot en gol na tekmo. Moramo najti pot," je po tekmi povedal kapetan kraljev Dustin Brown. Da St. Louis prvič v tej seriji ni zabil gola, gre največ zaslug pripisati vratarju Jonathanu Quicku. Najkoristnejši igralec lanskega finala lige NHL je ubranil vseh 30 strelov gostov. Četrta tekma bo na sporedu v ponedeljek.

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 1:0
(St. Louis vodi z 2:1 v zmagah)

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 0:4
(Anaheim vodi z 2:1 v zmagah)

Washington Capitals - New York Rangers 1:0 (po podaljšku)
(Washington vodi z 2:0 v zmagah)

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 2:4
(izid v zmagah izenačen na 1:1).