Toronto, 28. 09. 2016 07.37 |

Reprezentanca Kanade je na prvi tekmi finala svetovnega pokala v hokeju s 3:1 premagala reprezentanco Evrope, katere kapetan je slovenski hokejski as Anže Kopitar. Javorjevi listi so tako povedli v finalni seriji, v kateri se igra na dve zmagi. Kopitar je bil podajalec pri edin golu Evrope.

Kanadski hokejisti so v prvi finalni tekmi svetovnega pokala v Torontu s 3:1 premagali Evropo, katere kapetan je slovenski zvezdnik Anže Kopitar. Brad Marchand je za Kanado prispeval gol in podajo, zadela sta še Steven Stamkos in Patrice Bergeron, Tomaš Tatar je bil strelec Evrope, med podajalci je bil Kopitar. Marchand, ki je pred enim dnevom podpisal 49 milijonov ameriških dolarjev vredno osemletno pogodbo z Boston Bruins, je zadel po vsega 2:33 minute igre. To je bil njegov četrti gol na peti tekmi turnirja. Ob koncu prve tretjine je drugič za Kanado zadel Stamkos, po sedmih minutah igre v drugi tretjini je znižal Tatar. Andrej Sekera je bil blizu izenačenju, vendar je bil odlično postavljen golman Carey Price. Pod tretji gol so se podpisali Marchand, Bergeron in Sidney Crosby. Slednji je opravil večino dela, podal do Bergeron, ta je bil zanesljiv z bližine.

"Seveda smo razočarani, a ob enem lahko ugotovimo, da je bila to naša najboljša tekma na tem turnirju. Ne smemo predolgo razmišljati o porazu, saj nas že jutri čaka nova tekma. Med današnjim obračunom je bilo obdobje, v katerem smo mi imeli podbudo, kar je pokazalo, da se lahko kosamo z njimi in to moramo prenesti na naslednjo tekmo. Napake, kot smo jih storili pri prvih dveh golih se ne smejo več ponoviti," je po porazu na prvi tekme finalne serije povedal kapetan Evrope Kopitar.

Kanada - Evropa 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) 1:0*
Marchand 3., Stamkos 14., Bergeron 50.; Tatar 28. (podaja Kopitar)