Los Angeles, 13. 02. 2016 08.19 |

Anže Kopitar je blestel na tekmi lige NHL. K zmagi Los Angelesa v gosteh pri New York Rangers s 5:4 je prispeval kar tri zadetke. Hrušičan, ki je igral več kot 23 minut in štirikrat sprožil proti vratom, je zadel za 1:0, 3:3 in 4:4. Odločilni gol za zmago je dosegel Tanner Pearson v četrti minuti podaljška.

Trener Darryl Sutter je bil o predstavi najboljšega slovenskega hokejista Anžeta Kopitarja kratek in jasen: "To je bila njegova najboljša tekma v rednem delu sezone." Hrušičan je z zmago in tremi goli, ki so bili zanj 14., 15. in 16. v sezoni - zdaj je ob 34 podajah pri natančno 50 točkah, lahko hitro pospravil v zgodovino prejšnjo tekmo. "Zdaj stojimo kar dobro. Vemo, da je še kar dolga pot do same končnice. Naš cilj je pač zaključiti brez kakršnegakoli stresa v začetku aprila, da se ne bomo tresli, ali bomo ali ne bomo. Hočemo si zagotoviti končnico že kakšen teden prej. Treba je samo še mleti tako naprej in osvajati točke," je bil Kopitar zadovoljen s formo svoje ekipe, pri svoji pa je bil še nekoliko samokritičen: "Zanesljivo so še rezerve. A niti ni važno, kje sem po točkah. Letos mi je po malo neefektivnem začetku steklo, tako da upam, da bo tako tudi naprej." Buffalo je s 6:4 odpravil Montreal. Dva gola je dosegel Marcus Foligno, izkoristil je tudi kazenski strel v zadnji tretjini, dvakrat je bil uspešen tudi Evander Kane, zadnji gol je dosegel ob koncu v nebranjeno mrežo. Buffalo je sicer zmagal šele drugič v 11 domačih tekmah, potem ko je skorajda zapravil vodstvo s 4:1. Carolina je po kazenskih strelih z 1:2 izgubila proti Pittsburghu. Kris Letang je bil strelec odločilnega zadetka za pingvine pri kazenskih strelih, s tem pa je pokvaril praznik domači ekipi, ki si je ta dan izbrala za praznovanje okrogle obletnice osvojitve naslova prvaka lige NHL. Carolina je slavila leta 2006, od takratne postave sta zdaj v moštvu le še kapetan Eric Staal in vratar Cam Ward. Njegov tekmec v vratih Pittsburgha Marc-Andre Fleury se je tokrat izkazal z 29 obrambami.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters
Colorado je za zmago tudi potreboval kazenske strele, Detroit je ugnal s 3:2. Levji delež zmage je pomenil prispevek vratarja Semjona Varlamova, ki je zbral kar 43 obramb, na strelski strani ekipe pa je bil razpoložen Blake Comeau z golom v zadnji tretjini in še enim pri kazenskih strelih. Tampa Bay je po podaljških s 4:3 ugnala Nashville, ki je imel tekmo pod nadzorom do zadnje minute, potem pa v 90 sekundah zapravil zmago.
"Zdaj stojimo kar dobro. Vemo, da je še kar dolga pot do končnice. Naš cilj je zaključiti brez kakršnegakoli stresa v začetku aprila, da se ne bomo tresli, ali bomo ali ne bomo. Hočemo si zagotoviti končnico že kakšen teden prej."

Najprej je Steven Stamkos izenačil le 27 sekund pred iztekom rednega dela, Tyler Johnson pa je nato po minuti podaljška zadel še za končnih 4:3 in za deveto zaporedno zmago na domačem ledu. Arizona je s 4:1 odpravila Calgary. Shane Doan je zablestel z dvema goloma in podajo, s tem pa je tudi postal najboljši igralec po točkah v tem klubu v zgodovini. Zdaj jih ima 931 in je prehitel člana hrama slavnih Dala Hawerchuka, s svojim drugim zadetkom na tekmi pa je temu igralcu odvzel še en klubski rekord, dosegel je namreč že 123. "power-play" gol za to moštvo.

Buffalo Sabres - Montreal Canadiens         6:4
New York Rangers - Los Angeles Kings        4:5 (podaljšek)
Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins   1:2
Detroit Red Wings - Colorado Avalanche      2:3 (kazenski streli)
Tampa Bay Lightinnhg - Nashville Predators  4:3 (podaljšek)
Florida Panthers - St. Louis Blues          3:5
Arizona Coyotes - Calgary Flames            4:1