Kopitar podajal, kralji še tretjič zapored

St. Louis, 09. 05. 2013 07.29 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so le še korak oddaljeni od konferenčnega polfinala, potem ko so v noči na četrtek s 3:2 ugnali St. Louis Blues. Anže Kopitar se je tokrat izkazal v vlogi podajalca. Tudi za zmagoviti gol v podaljšku.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so si pred petim dvobojem prvega kroga končnice dodobra okrepili samozavest. Po dveh zaporednih porazih in spogledovanju z nepričakovano hitrim slovesom so vknjižili tri zmage zapored in se znašli na pragu napredovanja v konferenčni polfinale. Tretji dvoboj v St. Louisu je v dobršnji meri zaznamoval slovenski zvezdnik moštva Anže Kopitar, ki je prispeval dve podaji – drugo za odločilni gol, ki so ga kralji zabili v podaljšku.

Na prvo tresenje mreže so morali navijači počakati do 14. sekunde druge tretjine, ko je privržence aktualnih prvakov na noge dvignil Jeff Carter. Dobrih šest minut kasneje je sledil odgovor Alexandra Steena, ki je izid poravnal, v tretji tretjini pa je bila zgodba sila podobna. Po nepolni minuti igre je ob igralcu več na ledeni ploskvi kralje še drugič na obračunu v vodstvo popeljal Carter, za izenačenje in podaljšek pa je 45 sekund pred iztekom igralnega časa zabil Alex Pietrangelo.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Sledil je podaljšek, ki pa je trajal natanko osem minut. Po podaji Hrušičana Kopitarja je dvoboj zaključil Slava Voynov. "Justin Williams je drsal ob ogradi, jaz pa sem se zagozdil med dva igralca. Želel sem si le narediti nekoliko prostora zanj, on pa je šel mimo, plošček sem poslal Slavi, ki je le dokončal delo,'' je po dvoboju dejal slovenski zvezdnik moštva, ki je eden najbolj zaslužnih za novo fenomenalno sezono kraljev.