VIDEO in FOTO: Kopitar osmešil Brodeurja in popeljal kralje v vodstvo!

New Jersey, 31. 05. 2012 05.22 |

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so na prvi tekmi finala lige NHL z 2:1 ugnali New Jersey Devilse. Junak obračuna je bil naš Anže Kopitar, ki je v deveti minuti podaljška preigral domačega vratarja Martina Brodeurja in zabil odločilni gol!

Kralji so prvo tekmo finala Stanleyjevega pokala začeli odlično in povedli po polovici prve tretjine. Branilec Andy Greene je osvojil plošček za golom gostiteljev, ga podal do Colina Fraserja, član četrtega napada pa je z natančnim strelom s prve ugnal izkušenega Martina Brodeurja in dosegel šele svoj prvi gol v tej končnici. Anže Kopitar in druščina so v prvi tretjini odigrali dobro tudi v obrambi, saj so New Jerseyju dovolili zgolj pet strelov proti vratom Jonathana Quicka. Tudi v drugi tretjini so bili bližje drugemu golu varovanci Derryla Suterja, kljub temu pa so Devilsi srečno prišli do izenačenja. Za strel z modre črte se je odločil Anton Volčenkov, plošček se je od Quicka nesrečno odbil v Slavo Vojnova in končal v mreži. Hudiči sicer v drugi tretjini kar 14 minut niso uspeli sprožiti strela v okvir vrat Los Angelesa.

Izenačujoči gol je New Jerseyju dal novega zaleta in na začetku tretje tretjine so gostitelji prevladovali na ledu. Najlepšo priložnost je zapravil branilec Mark Fayne, ki je iz ugodnega položaja zgrešil nebranjena vrata kraljev. Nato so se zbudili tudi gostje iz Kalifornije in nekajkrat nevarno zapretili, a zmeraj je bil na prvem mestu odlični 40-letni vratar Brodeur. Do konca rednega dela ni bilo več golov, zato je sledil podaljšek. V dodatnih minutah so prevladovali hokejisti New Jerseyja, nato pa je po akciji Drewa Doughtyja in Justina Williamsa do izjemne priložnosti prišel Kopitar. Hrušičan je sam zadrsal proti Brodeurju, ga z mojstrsko potezo položil na tla, nato pa plošček pospravil v nebranjeno mrežo in kraljem zagotovil pomembno zmago v gosteh. To je bila hkrati že deveta zaporedna zmaga kraljev na tujem v letošnji končnici lige NHL.

Anže Kopitar je tako preigral Martina Brodeurja in zadel za zmago kraljev.
Anže Kopitar je tako preigral Martina Brodeurja in zadel za zmago kraljev. FOTO: Reuters

"Videl sem, da bo plošček šel proti meni, zastal sem le toliko, da sem videl za sabo še soigralca – za vsak slučaj –, potem pa sem skušal proti enemu najboljših vratarjev na svetu Martinu Brodeurju izbrati najboljšo možno rešitev in uspelo mi je,“ je po dvoboju dejal slovenski hokejski as in dodal: "Vedeli smo, da smo eni in drugi najmočnejši v nevtralnem delu terena, napake so torej nedopustne, nekaj so si jih privoščili oni, nekaj mi, a vem, da bomo napake že na naslednjem dvoboju zmanjšali na minimum. Celotna sezona predstavlja velik izziv za vsakogar od nas, nastopili so vzponi in sledili padcu, nato menjava trenerja, ampak v pravem trenutku so stvari prišle na svoje mesto.

New Jersey Devils – Los Angeles Kings 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
Volčenkov (39.); Fraser (10.), Kopitar (69.)