Kopitar kraljem tlakoval pot do zmage

Los Angeles, 24. 05. 2013 07.22 |

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so po tretji zmagi nad San Jose Sharks (3:0) še korak bliže konferenčnemu finalu. Vodilni gol na obračunu je prispeval slovenski zvezdnik Anže Kopitar.

Hokejisti moštva NHL ostajajo zvesti tradiciji, ko gre za domači teren. Dobili so še deveti dvoboj končnice na ledeni ploskvi Staples Centra. Tokrat z 3:0, kar pomeni, da so le še korak oddaljeni od konferenčnega finala. Varovanci Darryla Sutterja so v dvoboj z neugodnimi morskimi psi krenili odločno, edini cilj je bil zmaga, s fenomenalnim vratarjem Jonathanom Quickom – tretjič v končnici ohranil mrežo nedotaknjeno – pa je bilo vse veliko lažje.

Anže Kopitar je zabil za 1:0.
Anže Kopitar je zabil za 1:0. FOTO: Reuters

Zaustavil je namreč vse poizkuse tekmeca, ki je v zadnjih minutah poizkušal tudi brez vratarja, vendar njegova mreža je ostala nedotaknjena. Ne pa tudi tista Finca Antija Niemija na drugi strani. Zatresla se je namreč dvakrat. Najprej je zabil Anže Kopitar, na 2:0 pa je v prvi minuti zadnjega dela dvoboja povišal Rus Slava Vojnov. Čeprav je kazalo, da se izid do izteka dvoboja ne bo več spremenil, so kralji v zadnjih trenutkih zadeli še prazno mrežo.

Kralji so tako izpolnili zastavljen cilj in imajo že v HP Pavillionu priložnost, da si zagotovijo naslednji krog tekmovanja.