Los Angeles, 08. 11. 2015 08.07 |

T.Š./STA
4

Moštvo hokejske lige NHL Los Angeles Kings je v noči na nedeljo v domači dvorani premagalo Florida Panthers s 4:1. Kralji so zaostajli po prvi tretjini, a nato dosegli štiri zaporedne gole. Med strelce se je vpisal tudi Anže Kopitar.

Anže Kopitar je dosegel gol za vodstvo kraljev s 3:1. Hrušičan je na ledu prebil 18 minut in 37 sekund, v statistiko je vpisal še tri strele, dva naleta in dve kazenski minuti. Z zadetkom Nicka Bjugstada so sicer povedli panterji, a so nato Jeff Carter, izbran tudi za igralca tekme (gol in podaja), Drew Doughty, Milan Lucic in Kopitar poskrbeli za zmago. Los Angeles je bil boljši tekmec, v strelih je bilo 35: 19, največja njihova prepreka je bil izvrsten vratar Floride Roberto Loungo.

Tekmo v Staples Centru si je ogledalo 18.230 gledalcev, ki so imeli kaj videti. Čeprav so z golom Bjugstada ob koncu prve tretjine prvi v vodstvo prišli gostje s Floride, pa so nato kralji v drugi tretji stvari postavili na svoje mesto. V razmaku štirih minut je na semaforju pisalo že 3:1, nalet domačih pa je z golom v 49. minuti zapečatil še Lucic, ki je dobro izkoristil podajo Carterja.

Dobro je tekmo odigral tudi Kopitar, ki je v 38. minuti po gneči in neposrečenem prvem poizkusu od blizu v drugo plošček le potisnil za hrbet Luonga in tako dosegel še peti zadetek v sezoni. S tem je Hrušičan dosegel že 223. gol v ligi NHL in na večni lestvici kraljev skočil na sedmo mesto, potem ko je prehitel Charlieja Simmerja, ki je dosegel 222 zadetkov.

"Če bi imeli odgovore, kako doseči gole v tej ligi, bi jih danes dosegli še več. Večino golov dosežejo bodisi posebne ekipe, bodisi odlični posamezniki, ali pa so ti produkt zmedene igre okrog samega gola. Nocoj smo zadeli po vseh teh scenarijih," je po tekmi povedal trener Los Angelesa Darryl Sutter.