Kopistar Moro popeljal do prve gostujoče zmage

Västeras, 26. 09. 2012 09.23 |

Slovenski hokejski zvezdnik v vrstah švedskega drugoligaša Mora Anže Kopitar je na gostovanju pri Västerasu (6:2) z golom in tremi podajami svoje soigralce popeljal do druge zaporedne zmage. Po zaslugi visokoraslega centra se je med strelce vpisal tudi njegov mlajši brat Gašper.

Gašper in Anže Kopitar
Gašper in Anže Kopitar FOTO: Twitter: AnzeKopitar

Čeprav so bolje začeli domačini, so hokejisti More kmalu prevzeli pobudo. Junak srečanja je bil Hrušičan Anže Kopitar, ki je že v prvi četrtini dokazal svoje mojstrstvo. Z igralcem več na ledu je po samostojnem prodoru z močnim strelom iz zapestja premagal vratarja Västerasa. Pred koncem uvodne tretjine pa je bil začetnik ekipine akcije, po kateri se je med strelce vpisal tudi njegov mlajši brat Gašper. Gostujoča ekipa je bila tudi v nadaljevanju dominantnejša in predvsem po zaslugi razigranega Anžeta Kopitarja visoko zmagala (6:2).