Kopi zabijal: Čaka nas še veliko dela ...

St. Louis, 01. 05. 2012 07.39 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so na drugi tekmi konferenčnega polfinala s kar 5:2 premagali St. Louis Blues in v zmagah povedli z 2:0. Slovenski hokejist Anže Kopitar se je dvakrat vpisal med strelce.

"Čaka nas še veliko dela. Nedvomno smo si zaslužili, da smo ta hip v takšnem položaju, a zavedamo se, da igramo proti izjemnemu tekmecu. Odlično igrajo doma in v gosteh. Tokrat smo pač v celoti izpolnili zastavljeni cilj, odigrali tako, kot smo se dogovorili, vsakdo pa je pristavil potrebni košček v zmagovalni mozaik,“ je po dvoboju povedal strelec dveh golov Anže Kopitar, ki je skupaj z Los Angeles Kings z izjemno uvodno tretjino pokončal vse upe St. Louis Bluesa.

Anže Kopitar je prvič na dvoboju zadel, ko so imeli Kralji na ledeni ploskvi igralca manj. FOTO: Reuters

Varovanci Darryla Sutterja so namreč po uvodnih 20 minutah vodili s 4:0, v nadaljevanju pa le nadzirali dogajanje na ledeni ploskvi. Jonathan Quick je moral do konca dvoboja dvakrat po plošček v svojo mrežo (Andy McDonald, Matt D'Agostini), Kralji pa so do izteka igralnega časa zadeli še prek Justina Williamsa. Že v uvodni tretjini so bili natančni Kopitar (2-krat), Mike Richards in Jeff Carter.

V drugem dvoboju večera so Washington Capitals s 3:2 ugnali New York Rangers in izid v zmagah poravnali na 1:1.