Kopi z dvema goloma načel 'otočane'

Los Angeles, 14. 11. 2010 07.55 |

V noči na nedeljo so hokejisti Los Angeles Kings s 5:1 premagali New York Islanderse. Kopitar je k zmagi prispeval dva gola in podajo.

Hokejisti Los Angelesa so na domačem ledu po zmagi nad New York Islandersi (5:1) postavili tudi svojevrstni rekord, saj so vknjižili osmo zaporedno zmago na domačem ledu. Režiser velike predstave kraljev, ki letos meljejo tekmece pred seboj, je bil slovenski reprezentant Anže Kopitar, ki je tekmo otvoril z dvema goloma, do konca dvoboja pa je k zmagi prispeval še podajo. Že uvodni del obračuna je pokazal, kdo je gospodar ledene ploskve Staples centra. Najprej je dvakrat v polno zadel Hrušičan, nato pa so edini gol na tekmi dosegli še gostje (Rob Schremp).

Anže Kopitar se je tokrat izkazal z dvema goloma in podajo.
Anže Kopitar se je tokrat izkazal z dvema goloma in podajo. FOTO: Reuters

V drugi in tretji tretjini pa se je igralo le še po notah kraljev, ki so do konca tekme trikrat zatresli mrežo Dwayna Rolosona. V drugi tretjini ga je ukanil Justin Williams, v zadnjih dvajsetih minutah dvoboja pa še Drew Doughty in Mike Mottau. Doughty je tako dosegel tudi svoj prvi letošnji gol in tako prekinil strelski post. Junak obračuna Kopitar je svoje mojstrstvo kronal še z enim fenomenalnim dosežkom, in sicer mu je uspelo doseči 300. točko v konkurenci severnoameriške hokejske lige.

Los Angeles Kings – New York Islanders 5:1
Boston Bruins – Ottawa Senators 0:2
Buffalo Sabres – Washington Capitals 3:2 (podaljšek)
Toronto Maple Leafs – Vancouver Canuncks 3:5
Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes 7:2
Philadelphia Flyers – Florida Panthers 5:2
Atlanta Trashers – Pittsburgh Penguins 2:4
Detroit Red Wings – Colorado Avalanche 3:1
Nashville Predators – Chicago Blackhawks 4:3 (k. streli)