Kopi med podajalci, kralji zmagali šestič zapored

Los Angeles, 19. 02. 2015 07.49 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings bodo naredili vse, da bi si zagotovili mesto v končnici tekmovanja. V noči na četrtek so bili njihovi tekmeci igralci moštva Colorado Avalanche, ki so v Denverju izgubili s 4:1.

Za Los Angeles Kingse Anžeta Kopitarja ta hip štejejo le zmage. Prostora za spodrsljaje ni več, če želijo ujeti končnico. Zahtevno gostovanje pri Colorado Avalanche se za četo Darryla Sutterja ni začelo najbolje. Gostitelji so namreč po štirih minutah dvoboja vodili (Gabriel Landeskog). Kralji so sicer poizkušali zabiti, a v uvodnih 20 minutah je bil vratar Semyon Varlamov nepremagljiv.

Drew Doughty
Drew Doughty FOTO: Reuters

Nekoliko drugače je bilo v nadalejvanju. Kopitar in druščina so zaigrali še bolj odločno, Jonathan Quick je bil nepremagljiv in samo vprašanje trenutka je bilo, kdaj se bo jeziček na tehtnici prevesil na stran gostov. Po vsega dveh minutah nadaljevanja je bilo 1:1 (Jeff Carter), v 27. minuti pa so gostje prvič vodili. Med strelce se je vpisal Tyler Toffoli in zagotovil kraljem prvo vodstvo na dvoboju. A Sutterjevi izbranci niso popuščali in v drugi tretjini zabili še tretjič. Po podaji Kopitarja je bil natančen Dustin Brown.

Tako so imeli pred sklepnim delom dvoboja dva gola naskoko, zmago že praktično v žepu, z disciplinirano igro pa so le še čakali na kakšno priložnost za povišanje vodstva. Dočakali so jo v samem zaključku, ko je ob igralcu več na ledeni ploskvi, mrežo Varlamova zatresel Jeff Carter in postavil končni izid dvoboja (4:1).

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 1:4
Edmonton Oilers - Boston Bruins 4:3 (k. streli)
Ottawa Senators - Montreal Canadiens 4:2
Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 2:3 (k. streli)
Calgary Flames - Minnesota Wild 2:3 (podaljšek)
Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1:4