Kojoti brez moči proti razigranim Kraljem

Phoenix, 05. 12. 2014 07.21 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na petek s 4:0 ugnali Arizona Coyotes. Z gostovanja se tako vračajo s polnim izkupičkom, Anže Kopitar pa se tokrat ni vpisal med strelce oz. podajalce.

Hokejisti Arizone so pričakovali zmago in v prvi vrsti izjemno trdo tekmo, a po devetih minutah dvoboja so vodili gostje iz Los Angelesa. V vodstvo jih je popeljal Dustin Brown, ki je sredi druge tretjine povišal na 2:0. In ko je bilo štiri minute pred koncem drugega dela dvoboja že 3:0 za gostje – zabil je Jarret Stoll – je bilo jasno, da lahko kojiti na zmago, ali pa vsaj kakšno točko, pozabijo.

Martin Jones
Martin Jones FOTO: Reuters

Sploh ob dejstvu, da je bil izjemno razpoložen vratar Kraljev Martin Jones, ki je zaustavil vseh 26 strelov. Kralji so v sklepnem delu dvoboja le še nadzorovali razvoj dogodkov na ledeni ploskvi, 10 minut pred iztekom igralnega časa pa je Alec Martinez zabil za končnih 4:0.