Ko se niz le ne bi končal: Kopitarju podaja, kraljem zmaga

Los Angeles, 15. 02. 2015 07.51 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so s 3:1 premagali Washington Capitals in vknjižili četrto zmago zapored. Anže Kopitar se je tokrat znašel v vlogi podajalca za drugi gol kraljev.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings se zavedajo, da časa za poigravanje in kalkulacije ni več. Štejejo le zmage in teh mora biti do zaključka rednega dela sezone kar največ, če se želijo uvrstiti v končnico in napadati Stanleyjev pokal. Četa Darryla Sutterja je v noči na nedeljo gostila neugodno zasedbo Washington Capitals in pokazala, kdo je gospodar Staples Centra.

Dwight King
Dwight King FOTO: Reuters

Gostitelji so na krilih izvrstnega Jonathana Quicka – ubranil je 27 poizkusov tekmeca in le enkrat pobral plošček iz svoje mreže – 'prizemljili' tekmeca, pri čemer je bil vnovič udeležen Anže Kopitar. Na začetku 3. tretjine je namreč podal za gol Trevorja Lewisa, ki je vodstvo kraljev povišal na 2:0. Sledil je gol Alexa Ovečkina in nekaj negotovosti do izteka igralnega časa, a domačini so dokončali delo.

Jarret Stoll je namreč v 48. minuti zabil za končnih 3:1 in potrdil četrto zaporedno zmago kraljev.

Los Angeles Kings - Washington Capitals 3:1
Calgary Flames - Vancouver Canucks 3:2
Ottawa Senators - Edmonton Oilers 7:2
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 2:1 (k. streli)
Detroit Red Wings - Winnipeg Jets 4:5 (k. streli)
New York Islanders - Columbus Blue Jackets 6:3
Nashville Predators - New Jersey Devils 3:1
Arizona Coyotes - New York Rangers 1:5