Ko imajo Kopijevi ploščki oči: 4 podaje Hrušičana za zmago s 5:0

Vancouver, 29. 12. 2015 07.43 |

Slovenski hokejski napadalec NHL moštva Los Angeles Kings Anže Kopitar se skupaj s soigralci veseli nove zmage. Tokrat so na gostovanju v Vancouvru zmagali s kar 5:0. Hrušičan je prispeval kar 4 podaje.

Le, kaj bi Los Angeles Kings brez Anžeta Kopitarja? Hrušičan igra v življenjski formi! V noči na torek se je izkazal na gostovanju v Vancouvru, kjer je soigralcem kar štirikrat podal za gol in tako moštvu izdatno pomagal do zmage s kar 5:0. Gostitelji so se sicer kraljem dolgo upirali, a v 16. minuti vendarle prvič pobrali plošček iz vrat vratarja Jacoba Markstroma. V vlogi podajalca Kopitar, v vlogi realizatorja Tyler Toffoli.

Anže Kopitar je tokrat blestel v Rogers Areni.
Anže Kopitar je tokrat blestel v Rogers Areni. FOTO: Reuters

Ista naveza je dobro delovala tudi v nadaljevanju dvoboja, saj je Toffoli dosegel kar 3 gole. Na 2:0 je na začetku druge tretjine sicer povišal Derek Forbort, na 3:0 nato Brayden McNabb, a v sklepnem delu sta na sceno stopila edini Slovenec v ligi NHL in izvrstni strelec. V 46. minuti je bilo že 4:0, v 53. 5:0 in vsem v Rogers Areni je bilo jasno, da so bili kralji v noči na torek pač za razred boljši tekmec od Canucksov.

Kralji, s 46 točkami, trenutno zasedajo 3. mesto v zahodni konferenci. Pred njimi so s točko več St. Louis Blues in zasedba Dallas Stars.

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 0:5
Buffalo Sabres - Washington Capitals 0:2
Tampa Bay Lightning - Montreal Canadiens 3:4 - kazenski streli
Minnesota Wild - Detroit Red Wings 3:1
Nashville Predators - New York Rangers 5:3
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 3:6