Kingsi uvodoma boljši od San Joseja

Los Angeles, 15. 05. 2013 07.37 |

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so v uvodnem obračunu konferenčnega polfinala z 2:0 ugnali San Jose Sharks in v seriji povedli z 1:0 v zmagah. Anžeta Kopitarja tokrat ni bilo med strelci oz. podajalci.

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so konferenčni polfinale začeli nekoliko bolje kot prvi krog končnice. Na domači ledeni ploskvi so brez prejetega gola z 2:0 ugnali San Jose Sharks. Junak velike zmage je bil Jonathan Quick, ki je ustavil vseh 35 poizkusov gostov. Branilci naslova zmagovalcev Stanleyjevega pokala so povedli ob izteku prvega dela dvoboja, ko je zadel Slava Vojnov, za končnih 2:0 pa je v drugem delu tekme zabil Mike Richards.

Antti Niemi je moral dvakrat pobrati plošček iz svojih vrat.
Antti Niemi je moral dvakrat pobrati plošček iz svojih vrat. FOTO: Reuters

"Lepo je dobiti prvo tekmo v seriji. Ko imaš v vratih tako razpoloženega vratarja, kot smo ga imeli mi, gre težko kaj narobe. Dal nam je prepotrebne energije, ko smo je bili najbolj potrebni,“ je po zmagi povedal strelec drugega gola, ki je Anttija Niemija ugnal v 13. minuti druge tretjine.