Karlsson in Korpisalo ugasnila plamen

Calgary, 06. 02. 2016 09.05 |

Hokejisti NHL moštva Columbus Blue Jackets se z gostovanja v Calgaryju vračajo z minimalno zmago (2:1). Do Do točk sta modre jopiče popeljala William Karlsson (2 gola) in vratar Joonas Korpisalo (30 obramb).

Hokejisti Calgary Flames so dvoboj pred domačimi gledalci začeli, tako, kot so si lahko samo želeli. V osmi minuti jih je v vodstvo popeljal Jiri Hudler, ki je edini v noči na soboto, našel pot do gola Joonasa Korpisala. Vratar Columbusa je namreč zaustavil preostali 30 poizkusov tekmeca. So pa bili nekoliko bolj učinkoviti gostje, ki so uspeli do izteka dvoboja zabiti dva gola.

William Karlsson (levo) je zabil oba gola za Columbus.
William Karlsson (levo) je zabil oba gola za Columbus. FOTO: AP

William Karlsson je izid poravnal v 30. minuti, v 42. pa je zabil za končnih 2:1. "Lepo je zmagati in pri tem doseči še dva gola. Očitno je, da letos nisem pretirano obremenjen z goli," je po zmagi povedal 23-letnik, ki je na zadnjih 30 obračunih zabil vsega gol: "Tako pač je. Pot do zmage je bila težka. Odločilni gol smo zabili na začetku zadnje tretjine in potem je bila pomembna le še obramba."

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets    1:2
Anaheim Ducks - Arizona Coyotes           4:2
Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes       3:5
Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 6:3