Železarji pričakovano do zmage, zmaji zgolj remizirali

Ljubljana, 23. 03. 2012 21.06 |

Hokejisti Acronija Jesenic so v prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva premagali Triglav s 5:2. Maribor in Tilia Olimpija sta se razšla z neodločenim izidom 3:3.

Acroni Jesenice - Dunaj - 2
Acroni Jesenice - Dunaj - 2 FOTO: Damjan Žibert

V uvodnih minutah v dvorani Zlato polje so imeli Jeseničani kar nekaj težav na manjši igralni površini. Po priložnostih Tadeja Čimžarja pri gostiteljih ter Žige Grahuta in Mihe Brusa pri gostih pa so železarji z nekaj sreče prek Marjana Manfrede le dosegli vodilni zadetek. Na drugega nato ni bilo potrebno dolgo čakati, saj so gostje dobro minuto pozneje še enkrat premagali domačega vratarja Jerneja Čerina. Pet minut pred prvim golom so imeli gostje kazenski strel, a je poskus Anžeta Kuralta zaustavila vratnica.

Drugi del je prinesel bolj živahen hokej. Po šestih minutah nadaljevanja je Anže Kuralt popravil napako iz prvega dela in povišal na 3:0, kljub zaostanku pa se Kranjčani niso predali. Pred vrati jeseniškega vratarja Michala Fikrta je bilo dvakrat vroče, triglavani pa so bili uspešni v tretjem poskusu, zadel je Anže Ahačič.

Zadnji del je pripadel gostom, ki so zadeli še dvakrat in si tako pričakovano pripravili dobro izhodišče za drugo tekmo.

Olimpija zgolj remizirala

Hokejisti Maribora so zagotovo odigrali najboljšo tekmo v letošnji sezoni in neodločen izid proti Tilii Olimpiji je zanje pravi podvig. Igra je bila vseh 60 minut odprta in napadalna, tako da so številni gledalci uživali. Akcije pred obema vratarjema, Juretom Verličem v vratih gostiteljev in Matijo Pintaričem v vratih gostov, so se vrstile kot po tekočem traku, a sta bila tokrat oba dobro razpoložena. V prvi tretjini sta klonila vsak po enkrat, potem ko je goste že v osmi minuti v vodstvo popeljal Boštjan Goličič, izenačil pa je Klemen Drozg.

Aleš Mušič
Aleš Mušič FOTO: Damjan Žibert

Štajerski hokejisti so se tudi uspešno branili z igralcem manj. V drugi tretjini so v polno sicer nato zadeli le gostje, ko je edinkrat številčno prednost izkoristil Brock McBride. Ko pa so zeleno-beli v 45. minuti povedli za dva gola po zadetku Mihe Verliča, se je zdelo, da so favoriti le našli pravi ritem. A Maribor se, tudi ko je zaostajal za dva gola, še ni predal. Domači so po prejetem tretjem golu zaigrali še z večjim žarom in njihov trud je bil poplačan z dvema zadetkoma ob koncu tekme, ko je najprej znižal Dejan Žemva, v 55. minuti pa izenačil Jure Miljuš.