Jeseničani na 'Ice Feverju' 50 minut mučili Medveščak

Zagreb, 08. 01. 2012 20.36 |

Hokejisti Acronija Jesenice so v 39. krogu razširjenega avstrijskega državnega prvenstva z 0:2 izgubili proti Medveščaku. Obračun, ki je bil odigran v zagrebški Areni, so gostitelji odločili v zadnjih desetih minutah.

S tekmo med Medveščakom in Acronijem Jesenicami se je v Zagrebu začela letošnja serija tekem Ice Fever, na katerih bo začasni dom hrvaške ekipe postala dvorana Arena, na tekmah pa pričakujejo po 15.000 navijačev. Vseeno pa ob uvodu v zagrebški hokejski spektakel v polni dvorani niti Jeseničani niso bili brez pomoči s tribun, saj se je zbralo veliko privržencev slovenskih prvakov. Na ledu so favorizirani domači hokejisti takoj silovito pritisnili, toda vratar gostov Gašper Krošelj je nekaj poskusov ubranil in igra se je preselila tudi pred vrata domačih. Ta je branil Robert Kristan, ljubljenec domačih navijačev pa je bil vselej zanesljiv. Dobro pa so v obrambi delovali tudi Jeseničani, niso delali napak in so vzdržali tudi ob številčni prednosti gostiteljev.

Robert Kristan je znova ostal nepremagan.
Robert Kristan je znova ostal nepremagan. FOTO: Damjan Žibert

Podobno je bilo v drugi tretjini. Gostje so morali vložiti precej več energije, da so bili enakovredni gostiteljem. Ti so bili tako kot v prvem delu tisti, ki so narekovali ritem, toda niso našli pravih rešitev za čvrsto jeseniško obrambo. Tudi Krošelj je za nekdanje soigralce postajal mora. Jeseničani pa so svoje priložnosti iskali v protinapadih, ki pa niso prinesli želenega rezultata.

Po podobnem razpletu so železarji oktobra obračun v Domu športov dobili z edinim zadetkom Anttija Puse. Tokrat pa zadetka v slogu Finca ni bilo, Robert Kristan, ki je imel v zadnjem delu polne roke dela, je spet branil v velikem slogu in veliko pripomogel k uspehu Medveščaka. Odločitev je sicer padla šele ob koncu, najprej je zadel Greg Day, dve minuti pred koncem pa je uspeh medvedov potrdil še Tomislav Zanoški, oba sta zadela po napakah gostov in samostojnih prodorih. Jeseničani se bodo v naslednjem krogu lige Ebel v torek doma pomerili s češko ekipo Orli Znojmo.

Medveščak – Jesenice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)