Toronto, 25. 09. 2016 07.54 |

Hokejska reprezentanca Kanade je prva finalistka svetovnega pokala v hokeju. Javorjevi listi so pred domačimi navijači v Torontu po odlični zadnji tretjini premagali Rusijo s 5:3 in se uvrstili v veliki finale. Nasportnik v finalu bo reprezentanca Evrope, katere kapetan je Anže Kopitar, ali reprezentanca Švedske.

Reprezentanca Kanade je v polfinalu svetovnega pokala v hokeju na ledu v domačem Torontu odpravila Rusijo s 5:3 in se uvrstila v finale. Tam se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja med Evropo z Anžetom Kopitarjem in Švedsko.

V polfinalu je prvi zadel zvezdnik lige NHL Sydney Crosby, ki je v 8. minuti izkoristil napako ruske obrambe. A Rusi so se vrnili v drugi tretjini, ko sta zadela Nikita Kuharov (29.) in Jevgenij Kuznjecov (37.), ki sta poskrbela, da je domačim navijačem zastal dih. A ne prav dolgo. Vsega 72 sekund po ruskem vodstvu je za izenačenje poskrbel Brad Marchand. Tekma je bila odločena v zadnjem delu, ko so za Kanado zadeli Marchand (42.) z drugim golom na tekmi, Corey Perry (46.) in John Tavares (50.). Rusi so v končnici skušali nemogoče in dve minuti pred koncem zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledu, plod tega pa je bil gol Artemija Panarina osem sekund pred zadnjim piskom sirene za končnih 5:3.