Iginla pokončal Kopitarjeve Kralje

Los Angeles, 22. 11. 2009 08.20 |

Hokejisti NHL moštva Calgary Flames so v gosteh s 5:2 ugnali Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja in jim zadali drugi zaporedni poraz.

Anže Kopitar (desno) je podal pri drugem zadetku LA Kingsov.
Anže Kopitar (desno) je podal pri drugem zadetku LA Kingsov. FOTO: Reuters

Los Angeles Kings so motivirani na domačem ledu pričakali moštvo Calgary Flames, a njihova predstava na ledu ni zadostovala za pozitiven izkupiček. Ekipa Anžeta Kopitarja je bila v noči na nedeljo preskromna, na drugi strani pa je kot že ničkolikokrat blestel Jerome Iginla. Prvega izmed treh zadetkov je dosegel že po 13 sekundah igre, to pa je bil tudi edini gol, ki so ga gledalci videli v prvem delu tekme.

V nadaljevanju so Kralji zaigrali nekoliko bolje, z goloma Drewa Doughtyja in Alexandra Frolova pa so po petih minutah druge tretjine celo vodili. To je bilo tudi njihovo edino vodstvo na tekmi, saj je izjemni Iginla v 27. minuti izid izenačil. Pred sklepnim delom dvoboja je bilo tako še vse odprto, veliko bolj odločni pa so bili gostje iz Calgaryja.

Z goli Daymonda Langkowa, Iginle in Davida Mossa (5:2) so pokončali vse upe Kraljev, da bi morebiti pred domačimi gledalci vknjižili vsaj točko, če ne dveh. Slovenski reprezentant je prispeval podajo pri zadetku Frolova. "Upal sem in molil. Vedeli smo, kam prihajamo in nikomur doslej v Los Angelesu ni bilo lahko igrati. Vedno upaš, da boš hitro zadel, saj nato ti diktiraš tempo igre. To mi je uspelo in bilo je veliko lažje, ko je bil plošček za hrbtom Quicka,“ je po tekmi povedal Iginla.

Los Angeles - Calgary 2:5
Anaheim - San Jose 2:3
Carolina - Tampa Bay 3:1
Montreal - Detroit 2:3 (po podaljšku)
New York Rangers - Florida 2:3
Atlanta - Pittsburgh 2:3
Ottawa - Buffalo 5:3
St. Louis - New York Islanders 4:1