Hokejsko SP: Madžarska dosegla drugo zmago v Stožicah

Ljubljana, 16. 04. 2012 15.40 |

Madžarska hokejska reprezentanca je v prvi tekmi 2. kroga svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) v Ljubljani premagala Ukrajino s 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Ukrajinci (v rumenem dresu) so bili, tako kot proti Avstrijcem, spet blizu presenečenju ... FOTO: Damjan Žibert

Madžari so na ljubljanskem SP dosegli drugo zmago, Ukrajinci pa doživeli drugi poraz. Odločilna je bila že prva tretjina, ko sta za naše vzhodne sosede zadela Nikandrosz Galanisz in Ladislav Sikorcin v razmaku minute in pol. Ukrajina je prek Aleksandra Pobjedonoscova v zadnji tretjini znižala, Madžari so nato v 52. minuti zapravili kazenski strel, Janos Vas pa je potrdil zmago z zadetkom na prazna vrata v 59. minuti.