Hokejisti Olimpije z Dunaja sklonjenih glav

Dunaj, 24. 11. 2015 22.51 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 24. krogu lige Ebel izgubili proti Vienna Capitals z 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Tudi tokrat niso bili v polni zasedbi, manjkali so namreč Aleš Mušič, Žiga Pešut in Aljaž Mušič.

Po katastrofalnem porazu v Linzu v nedeljo (0:10), je hokejiste Olimpije po nekaj več kot 48 urah čakalo še eno težko gostovanje pri ranjenem Dunaju, ki je v nedeljo pokleknil doma proti madžarskemu predstavniku. Že v 22. sekundi tekmi je imel veliko priložnost Roland Kaspitz, a je bil vratar David Kitzekrt na mestu. V tretji minuti so si zmaji prislužili prvo kazen in Dunajčani so stisnili, toda v golu je bil zanesljiv Olivier Roy, ki je imel veliko dela tudi v nadaljevanju, saj je sledila kazen Ljubljančanov zaradi preveč igralcev na ledu. Ko pa so domači prišli do igralca več na ledu, so to prednost kronali z golom, ko se je plošček pred Matejem Hočevarjem odbil za hrbet Roya.

Olimpija je bila poražena tudi na Dunaju.
Olimpija je bila poražena tudi na Dunaju. FOTO: Damjan Žibert

V prvi tretjini so imeli slovenski predstavniki več strelov na gol 10:9, a jih niso znali izkoristiti. V drugem delu je sledila zelo napadalna igra domačih, ki so svojo četrto igro z igralcem več na ledu kronali za vodstvom 2:0, ko je bil natančen Jamie Fraser. V zaključku druge tretjine so sledili morda ključni trenutki, ko so zmaji kar 77 sekund na ledu imeli igralca več, toda njihovi streli so bili nenatančni in domači so pritisk zdržali. V zadnjem delu je sledila podobna slika, precej izključitev na eni in na drugi strani, rezultat pa se ni spremenil. Dunaj je tako prišel do zaslužene zmage, a Ljubljančani so lahko Dunaj zapustili z dvignjeno glavo, saj tudi tokrat niso bili v polni zasedbi, manjkali so namreč Aleš Mušič, Žiga Pešut in Aljaž Mušič.