'Hat-trick' Zupančiča na klopi risov

Katovice, 07. 11. 2015 19.06 |

Slovenska hokejska reprezentanca je v tekmi 3. kroga mednarodnega turnirja v poljskih Katovicah premagala Južno Korejo s 4:1. Slovenija je po treh zmagah na treh dvobojih osvojila prvo mesto na turnirju.

Slovenski hokejisti so turnir na poljskem končali s tremi zmagami na treh tekmah. FOTO: Reuters

Slovenska hokejska reprezentanca je zmagala na turnirju v Katovicah. Novi selektor Nik Zupančič je v svojem uvodnem nastopu dobil vse tri tekme, najprej proti Poljski z 2:1, potem proti resda pomlajeni zasedbi Avstrije s 5:1, danes pa še proti precejšnji neznanki Južni Koreji s 4:1. Slovenci so bili  v boju z azijsko ekipo, čeprav še zdaleč niso v polni postavi, favoriti. A Južna Koreja ali Japonska sta se že večkrat izkazali za trde in neugodne tekmece za Slovence, tudi tokrat pa so slovenski hokejisti potrebovali večji del tekme, da so dokončno strli odpor nasprotnikov.

Začetek sicer ni kazal, da bo tako izenačeno, saj je bilo hitro 1:0, v polno je zadel David Rodman že v tretji minuti. Korejci so se v prvem delu dvakrat ubranili z igralcem manj, v nadaljevanju pa so Slovenci eno od številčnih prednosti izkoristili, tako da je bilo po zadetku v 25. minuti 2:0, strelec je bil Žiga Jeglič. A tudi tekmeci se niso dali zlahka, v 28. minuti je v tem elementu uspešno deloval tudi korejski napad in vratar Robert Kristan je klonil. Po polovici tekme ga je zamenjal Luka Gračnar, ki je mrežo nato ohranil nedotaknjeno do konca dvoboja. Zadnji del tekme so Slovenci prepričljivo dobili, ustavili so tekmece, ki so zmogli le še šest strelov na gol. Zmago je dokončno potrdil Miha Pesjak v 50. minuti, ob koncu tekme, ko so imeli Korejci na kazenski klopi dva igralca, pa je piko na i tretji zmagi v treh dneh postavil še Jurij Repe.

Zmaga na pripravljalnem turnirju je tako lahko tudi lep obet za Slovenijo, ko se bo čez pol leta vrnila v Katovice. A takrat bo šlo precej bolj zares, saj bo na svetovnem prvenstvu divizije I morda za vrnitev med elito zadoščalo le še prvo mesto. V konkurenci bodo vse tekmice s tega turnrija, poleg njih pa še Japonska in Italija.

Slovenija - Južna Koreja 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Rodman 3., Jeglič 25., Pesjak 51., Repe 60.; Kim 29.