Zmaji izgubili v Gradcu

Gradec, 11. 12. 2009 18.35 |

V 31. krogu lige EBEL je ljubljanska Tilia Olimpija gostovala v Gradcu pri vodilni ekipi lige in izgubila s 5:1.

Tilia Olimpija - Beljak
Tilia Olimpija - Beljak FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so po štirih zaporednih zmagah nanizali dva zaporedna poraza. Najprej so izgubili Salzburgu, tokrat pa je bil boljši tudi Graz. Trener Matjaž Sekelj je v vrata po eni tekmi premora znova postavil Aleša Silo, po daljši odsotnosti zaradi poškodbe pa je v drugem ljubljanskem napadu zaigral Brendan Yarema. V uvodnih desetih minutah sta imeli obe moštvi po štiri kazenske minute, igro z igralcem več pa so izkoristili le domači, saj je po napaki v obrambi Olimpije zadel prvi strelec ekipe Eric Healey. V 14. minuti je bil na kazenski klopi Brigley, znova pa je bil ob številčni prednosti najbolj spreten pred ljubljanskim golom Healey in zadel za vodstvo z 2:0.

Druga tretjina se je začela v podobnem slogu, kot se je končala prva. Gradec je izvrstno izkoriščal številčno prednost in tako so tudi tretji zadetek dosegli na "power play". Z modre črte je s strelom pokritega vratarja Silo premagal David Cullen, na kazenski klopi je bil Pratt. Na klop je moral malce kasneje tudi Henry, vendar pa je tokrat gostitelje presenetil Frank Banham, ki je v samostojnem prodoru zadel ob igralcu manj in znižal izid na 3:1. To je bil že 25. zadetek prvega strelca Olimpije v letošnji sezoni.

Upanje na presenečenje se je Ljubljančanom podrlo v zadnji tretjini, ki so ga gostitelji dobili z 2:0. Najprej je v 53. minuti zadel branilec Kuiper, štiri minute kasneje pa je iz neposredne bližine zadel še Peintner za končnih 5:1.

Graz 99ers - Tilia Olimpija 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

1:0 Healey (8., PP), 2:0 Healey (14., PP), 3:0 Cullen (28., PP), 3:1 Banham (34., SH), 4:1 Kupier (53.), 5:1 Peintner (57.).