Ljubljana, 28. 01. 2011 20.48 |

V 43. krogu lige EBEL so hokejisti Tilie Olimpije gostili ekipo Grazz 99ers in izgubili z izidom 0:4. Ljubljančani pa še vedno ostajajo v boju za končnico.

V prvi tretjini so bili domači hokejisti daleč od želenega cilja. Igra je bila bleda, napadi jalovi, predvsem pa je zeleno-bele spet pestila neučinkovitost. V prvem delu so imeli dvakrat igralca več na ledu, a niso sestavili niti ene nevarne akcije. Gradec je v pičli minuti pokazal Olimpiji, kako bi morala igrati. Najprej sta Quinn Hancock in Warren Norris s hitro akcijo izigrala obrambo domačih, le 39 sekund pozneje pa je Patrick Harand natančno meril pod prečko in vratar Jan Chabera je bil brez moči. Boštjan Goličič in Žiga Pance sta ob koncu le nekoliko bolj zapretila Fabianu Weinhandlu, toda gola v prvem delu domači niso dosegli.

Nekoliko bližje so bili v drugi tretjini. Najprej sta bila nevarna brata Pance, Žiga s prodorom, po katerem je Weinhandl strel ubranil, Eric pa je bil povsem sam pred golom, a je meril natančno v vratarja. Ko so imeli domači četrtič številčno prednost, so dosegli gol, ki pa ga je sodnik razveljavil zaradi visoke palice. Nalete domačih so gostje ustavili na polovici tekme. Takrat sta bila skoraj hkrati izključena Nejc Berlisk in Burke Henry, minuto in 57 sekund prednosti 5-3 pa je Gradec zanesljivo spremenil v tretji gol. Po vodstvu s 3:0 je Gradec nekoliko popustil, Olimpija si je priigrala še nekaj polpriložnosti, vendar ni nobene izkoristila.

Stvari so se za Olimpijo s slabega obrnile na slabše že takoj na začetku zadnjega dela. Po hudi napaki v obrambi so se gostje tik pred vrati Chabere dokopali do ploščka in Michael Oulette je dosegel četrti gol. Po visokem vodstvu Gradca je ritem igre močno padel. Domači nikakor niso mogli priti vsaj do častnega gola, gostje pa so samo čakali na konec tekme. Olimpija je zapravila še peto prednost 5-4, so se pa Ljubljančani ubranili, ko so imeli prednost trikrat njihovi tekmeci.

Tilia Olimpija – Graz 99ers 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)