VIDEO in FOTO: Zmaji na pomembni tekmi nadigrali Dunajčane

Ljubljana, 11. 12. 2011 19.47 |

Hokejisti Tilie Olimpije so v 31. krogu lige Ebel s 4:0 nadigrali moštvo Vienna Capitals in tako dosegli pomembno zmago proti neposrednemu konkurentu za četrto mesto. Zmaji so nasprotnike dotolkli v zadnji tretjini.

Ljubljanski hokejisti v zadnjem času igrajo po sistemu toplo-hladno. Potem ko so pred dnevi v gosteh premagali Celovčane in po dolgem času slavili v tem mestu, so v prejšnjem krogu doma izgubili z Medveščakom. Tokrat pa so imeli priložnost za popravni izpit na tekmi z Dunajčani. A vsaj uvod ni postregel z učinkovito ljubljansko predstavo. Začetek je bil zadržan na obeh straneh, moštvi pa sta si nekaj priložnosti pripravili ob trenutkih številčne prednosti. Za Dunajčane, pri katerih je po poškodbi spet zaigral slovenski reprezentant Marcel Rodman, je imel Francois Fortier priložnost v peti minuti z igralcem manj, ko je napako naredil Scott Hotham, a je vratar Jean Phillipe Lamoureux strel ubranil. Za zeleno-bele pa bi lahko sredi tretjine, prav tako z igralcem manj, zadel Justin Taylor, Aleš Mušič pa je bil po prodoru v 15. minuti za las nenatančen pred vratarjem Reinhardom Divisom.

Nadaljevanje je bilo precej živahnejše. Domači so prvi zapretili prek Erica Panceta, gostje pa po strelu Pata Kavanagha. V 25. minuti je le malo manjkalo, pa bi si nespretna vratar Lamoureux in branilec Jamie Frasier zabila avtogol. Sledili so še nevarni poskusi Frasierja, Johna Hughesa in Taylorja, sredi tekme pa je prav Rodman s prekrškom ustavil Mateja Hočevarja ter dobil petminutno kazen in še kazen igre. Ko je nato na klop za kaznovane sedel še en gostujoči hokejist, so imeli domači skoraj tri minute na ledu dva igralca več. Hughes je najprej zadel vratnico, številčno prednost pa je le kronal Frasier in v 33. minuti je bilo 1:0.

Navijači Olimpije so se veselili nove zmage.
Navijači Olimpije so se veselili nove zmage. FOTO: Damjan Žibert

Boljšo igro so zeleno-beli znali prenesti tudi v zadnjo tretjino. Nanizali so nekaj nevarnih napadov, vodstvo pa povišali v 43. minuti, ko so imeli na ledu spet igralca več, v polno je zadel kapetan Žiga Pance. Petr Šachl je bil nato osamljen pred golom nespreten, na drugi strani je zapretil Martin Oraže, deset minut pred koncem pa so domači spet prišli do skoraj dveh minut številčne prednosti 5-3. Dve sekundi pred koncem prve kazni je Hughes iz gneče pred golom zadel za 3:0. Ob domači izključitvi so gosti nato iz vrat potegnili vratarja Divisa, a je že po treh sekundah branilec Hotham s svoje polovice zadel prazen gol za potrditev zmage s 4:0. Za piko na i dobri predstavi je tudi vratar Lamoureux ohranil prazno mrežo. Po reprezentančni prekinitvi se bo liga Ebel nadaljevala šele 20. decembra, ko se bodo Ljubljančani podali v Gradec.

Tilia Olimpija – Vienna Capitals 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Frasier (33.), Ž. Pance (44.), Hughes (52.), Hotham (54.)