Ljubljana, 30. 09. 2011 22.11 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 7. kroga lige Ebel premagali beljaško ekipo VSV s 3:1. Jeseničani so se po slabšem začetku sezone in štirih zaporednih porazih začeli pobirati.

V prejšnjem krogu so osvojili prvo točko, tokrat pa so doma gostili sosede z avstrijske Koroške. Karavanška tekmeca sta pred medsebojnim dvobojem doživela serijo porazov. Začetek tekme je bil temu primerno nervozen. Bolje so začeli gostje. Pierre-Luc Sleigher je po zmedi v jeseniških vrstah že v prvi minuti nevarno ogrozil vrata domačih, Gašper Krošelj pa je bil na mestu. Beljačani so bili nato nevarni še z igralcem več, a jeseniška obramba se ni dala. Andrej Tavželj je v osmi minuti z igralcem več zadel z močnim in natančnim strelom od daleč. Marjan Manfreda in Jure Dolinšek sta imela še priložnost za povišanje vodstva, a Bernhard Starkbaum je bil po strelu slednjega na mestu. Železarji so še dvakrat napadali z igralcem več, a Starkbaum ni dovolil novega zadetka.

Beljačani so ob zaostanku še bolj nervozno začeli drugo tretjino, Jeseničanom pa ni uspelo kaznovati dveh izključitev na strani gostov. Potem ko so tudi železarji ostali nepremagani ob igri z igralcem manj, je v 28. minuti za izenačenje zadel Pierre Luc Sleigher. V nadaljevanju so bili ponovno nevarnejši slovenski prvaki. Kapetan Klemen Pretnar je zadel vratnico. Po lepi akciji Jake Ankersta je imel priložnost Antti Pusa, zadetek je preprečil odlični Starkbaum. Finec v jeseniških vrstah je kasneje zadel še okvir vrat.

Jesenice - Beljak - 3
Jesenice - Beljak - 3 FOTO: Damjan Žibert

Jeseničani so imeli v zadnjem delu dve minuti igralca več. Streli Johana Björka, Martina Tume, Andreja Tavžlja in soigralcev pa niso našli poti v mrežo. V 55. minuti so imeli gostje prvo pravo priložnost v tretji tretjini, strel Maria Altmanna je Krošelj odbil. Pet minut pred koncem tekme je Kevin Mitchell najprej storil prekršek nad Andrejem Židanom, nato pa jeseniškega napadalca s palico še udaril po obrazu. Sledili sta petminutna kazen in disciplinska kazen igre. Dve minuti in 40 sekund pred koncem je bil za dve minuti izključen še Greg Kužnik, tako da so železarji dve minuti igrali z dvema igralcema več. Starkbaum je končno klonil 32 sekund pred koncem, ko je odbiti plošček v mrežo zabil Lukaš Hvila. Le deset sekund pred koncem so Jeseničani potrdili zmago, prazno mrežo je zadel Pusa. Beljačani niso športno prenesli poraza, zato so ob koncu tekme spet zapele pesti. Derek Damon in Kyle Wanviga sta izzvala Puso in Sixsmitha, vsi štirje pa so predčasno končali tekmo.

Jeseničani so tako dosegli prvo zmago v sezoni in se z njo na točko približali Beljačanom na predzadnjem mestu. Naslednjo tekmo bodo državni prvaki igrali v nedeljo, ko se bodo podali na gostovanje v Gradec.

Acroni Jesenice - VSV Beljak 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)