VIDEO in FOTO: Kuralt lastnoročno opravil z Dunajčani

Ljubljana, 25. 11. 2011 21.39 |

Acroni Jesenice je v 25. krogu hokejske lige EBEL gostil moštvo Vienna Capitals. Po kazenskih strelih je zmaga ostala v dvorani Podmežakla (3:2). Vse tri gole, tudi odločilnega pri izvajanju kazenskih strelov, je dosegel Kuralt.

Acroni Jesenice je s pomlajeno ekipo dosegel prvo zmago po odhodu večine tujcev. Na tekmi z Vienno Capitals je znova zaigral povratnik Karl Henrik Petre, zato pa zaradi poškodbe v moštvu ni bilo Jake Ankersta, Nejc Berlisk pa je zbolel. Junak v Podmežakli je bil Anže Kuralt s tremi goli.

Gostje iz avstrijske prestolnice so nevarno poskusili že na začetku tekme, strel Jona Insane je Michal Fikrt ubranil. Na drugi strani se Jan Berčič ni najbolje znašel pred vrati Reinharda Divisa. Po strelu Rossa Lupaschuka je Fikrt slabo posredoval in Pat Kavanagh ni imel težav, da je v peti minuti pred vrati ploščico le še potisnil čez golovo črto. Jeseničani so dvajset sekund v zadnji minuti prve tretjine napadali z dvema igralcema več, a si niso ustvarili priložnosti za gol.

Prva priložnost v drugi tretjini se je ponudila Kuraltu z igralcem manj, a Divis se ni dal. Zato pa je bil mladi jeseniški napadalec uspešnejši po podobni akciji v 25. minuti in poskrbel za izenačenje v Podmežakli. V 32. minuti so imeli gostje kar minuto in 39 sekund dva igralca več na ledu. Domača obramba s Fikrtom na čelu je bila zanesljiva, nato pa je prekršek storil še branilec Dunaja Lupaschuk. Po lepem prodoru Puse je Kuralt v 37. minuti še lepše zadel pod prečko in poskrbel za prvo vodstvo železarjev na zadnjih petih tekmah. Slovenski prvaki so vodstvo držali le dve minuti, ko je z igralcem več izenačil Johnathan Ferland.

Acroni Jesenice - Vienna Capitals - 6
Acroni Jesenice - Vienna Capitals - 6 FOTO: Damjan Žibert

Na začetku tretje tretjine so pobudo prevzeli gostje, Fikrt pa je bil kos vsem njihovim poskusom. V protinapadu je imel priložnost Andrej Židan, a je streljal naravnost v Divisa. Nato se je v ugodnem položaju za zadetek znašel mladi Matic Zajšek, ki so ga gostujoči branilci ravno toliko ovirali, da je Divis ploščico zadržal. Jeseničani so igrali z igralcem več sredi zadnje tretjine. Andrej Tavželj je močno ustrelil od daleč, Divis je bil na mestu. Gostje so se nato mirno ubranili z igralcem manj. Židan je poskusil z močnim strelom po podaji Hafnerja, a brez zadetka. V tretji tretjini ni bilo zadetka, zato se je tekma prevesila v podaljšek.

Pusa je dvakrat nevarno streljal na vrata gostov, a brez uspeha. Nato pa so domačini prišli do prednosti igralca več. Železarji so stisnili goste v njihovi obrambni tretjini, a brez pravega zaključka. V zadnjih sekundah podaljška bi zmagovalca lahko odločil Hafner, a je preveč okleval. Anže Kuralt je edini dosegel gol iz kazenskega strela in s "hattrickom" zagotovil zmago Acroniju Jesenice.

Acroni Jesenice – Vienna Capitals 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)