Ljubljana, 16. 09. 2016 19.54 |

Nova sezona hokejske lige EBEL se je za edinega slovenskega predstavnik v regionalnem tekmovanju, HDD Olimpijo, začela katastrofalno. Ljubljančani so v Tivoliju gostili beljaški VSV in visoko izgubili (1:6). Zanimivo, da so zmaji sprožili več strelov od tekmecev (37:34).

Sistem tekmovanja v razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu ostaja enak, kot je bil v prejšnji sezoni. V ligi je 12 ekip iz petih držav: avstrijske Vienna Capitals, Black Wings Linz, Red Bull Salzburg, beljaški VSV, graški Graz99ers, Dornbirn, Innsbruck in celovški KAC, ob njih pa še češki Orli Znojmo, slovenska Olimpija, madžarski Fehervar in italijanski Bolzano. V rednem delu bo na sporedu 44 krogov (vsak z vsakim po dvakrat doma in v gosteh) s skupno 324 tekmami. Po prvem delu se bo januarja 2017 začel drugi, v katerem bo šest ekip zgodnjega dela lestvice igralo za razvrstitev v četrtfinalu, šest iz spodnjega dela pa v kvalifikacijski skupini za še dve prosti mesti v četrtfinalu. Končnica se bo začela 26. februarja 2017, potem ko bodo prva štiri moštva izbirala tekmece v četrtfinalu. V vseh serijah bodo igrali na štiri zmage, če bodo igrali maksimalno število tekem, bo prvak znan 13. aprila naslednje leto.

Zmaji so v preveliki želji na uvodu v sezono povsem pogoreli in že v prvi tretjini je bilo vsega konec ... FOTO: Damjan Žibert

Zmaji so se v uvodnem krogu razširjenega avstrijskega hokejskega prvenstva pomerili s starimi znanci iz Beljaka, za katere igra kopica nekdanjih članov Olimpije, med drugim tudi reprezentanta Jan Urbas in Miha Verlič. Da se Ljubljančanom na prvi tekmi sezone ne piše prav nič dobrega, so napovedali gostje s hitrim golom, ki so ga dosegli znotraj prve minute. Beljačanom je uspelo izkoristiti šok v domačih vrstah in že po prvi tretjini je bil zmagovalec znan, saj so gostje vodili s kar 5:0. Čeprav je domača zasedba v drugi tretjini povsem zagospodarila, sprožila precej več strelov na tekmečeva vrata, pa sta mreži v tem delu igre mirovali, razmerje v strelih pa je bilo, zanimivo, povsem izenačeno (24:24). Resda so Beljačani po visokem vodstvu stopili s plina, toda zmaji bi ob veliki premoči morali zadeti, a se je že v prvi tekmi sezone pokazala velika neučinkovitost. V zadnjih dvajsetih minutah igre se je nadaljevala (terenska) premoč Ljubljančanov, ki pa so jo tokrat le kronali tudi z zadetkom. Prvi ljubljanski gol v ligi EBEL v novi sezoni je podpisal 22-letni Kanadčan Raphael Bussieres, a so že čez kakšno minuto vnovič udarili orli iz Beljaka ter tako Olimpiji že na premieri v sezono nasuli kar pol ducata zadetkov (1:6). Zanimivo, da je Olimpija sprožila celo več strelov na gol od Avstrijcev (37:34), a vseeno katastrofalno izgubila ...

HDD Olimpija - VSV Beljak 1:6 (0:5, 0:0, 1:1)
Bussieres 48.; Wehrs 1., Petrik 8., Kromp 9.,  Mcbride 12., Labrecque 19., Johner 49.