Jesenice, 10. 04. 2015 21.10 |

Slovenska hokejska reprezentanca je na drugem prijateljskem obračunu vknjižila še drugo zmago. Tokrat so v Podmežakli s 4:0 odpravili Japonce. Za slovensko izbrano vrsto so se med strelce vpisali Pretnar, Ankerst, Jeglič in Razingar.

Slovenska hokejska reprezentanca se pospešeno pripravlja na svetovno prvenstvo elitne divizije na Češkem, selektor Matjaž Kopitar pa je za naslednjega tekmeca v sklopu priprav izbral tradicionalno neugodne Japonce. Po ponedeljkovi zmagi v Zagrebu, so se tokrat Slovenci predstavili na Jesenicah. Stari znanci slovenske izbrane vrste so tokrat naleteli na zbrano obrambo gostiteljev in zelo aktivne napadalce, ki so s pridom izkoriščali vsako napako tekmeca.

Slovenci so štirikrat zatresli japonsko mrežo.
Slovenci so štirikrat zatresli japonsko mrežo. FOTO: Damjan Žibert

V prvi tretjini sta se tako med strelce vpisala Klemen Pretnar in Jaka Ankerst, v drugi Žiga Jeglič in Tomaž Razingar. Po 40 minutah čiste igre je bil tako v Podmežakli izid že 4:0 za Slovence in le redki na tribunah so verjeli, da bi se lahko risom na poti do zmage za krepitev samozavesti, kaj zalomilo. V zadnjih dvajsetih minutah čiste igre se japonska mreža ni več zatresla, nedotaknjena pa je ostala tudi slovenska.

Slovenija - Japonska 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)