Zagreb, 17. 01. 2012 21.17 |

Hokejisti ljubljanske Tilie Olimpije so v 43. krogu razširjene avstrijske lige EBEL izgubili na gostovanju pri Medveščaku (5:2). Pri zmajih sta se med strelce vpisala Matej Hočevar in Erik Pance.

Hokejisti ljubljanske Tilie Olimpije so si pred spektaklom v zagrebški areni že zagotovili igranje v drugem delu tekmovanja, ravno zaradi tega pa so proti Medveščaku zaigrali nekoliko bolj sproščeno. Po uvodnem delu dvoboja, ki je minil brez golov, so v nadaljevanju gostitelji s pridom izkoristili napaki čete Hanna Järvenpääja. Najprej je na začetku druge tretjine navijače medvedov razveselil Frank Banham, samo nekaj trenutkov kasneje pa je na 2:0 povišal Ryan Kinasewich. Zmaji so nato z golom Mateja Hočevarja zaustavili nalet edinega hrvaškega predstavnika med avstrijsko elito, si pripravili celo nekaj priložnosti za izenačenje, a zapravljenim priložnostim je sledila kazen domačinov. Kinasewich je namreč minuto in pol pred koncem drugega dela zadel drugič na tekmi in gostiteljem pred sklepnim delom obračuna zagotovil dva gola naskoka.

Medveščak - Tilia Olimpija - 16
Medveščak - Tilia Olimpija - 16 FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so pred 3. tretjino številni ljubljanski hokejski navdušenci, ki so pripotovali v Zagreb, verjeli, da lahko zeleno-beli še spremenijo potek tekme, jih je hitro razžalostil Matt Sidall, ki je po 20 sekundah igre povišal na 4:1. Slovenski podprvaki so se na vse pretege trudili, da bi prednost znižali, več od gola Erika Panceta pa jim do konca dvoboja ni uspelo. Za nameček so Zagrebčani prek Andyja Serticha uspeli še enkrat zadeti, 5:2 pa je bil tudi končni izid dvoboja.