Ljubljana, 29. 11. 2016 22.49 |

Hokejisti Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 28. kroga lige Ebel izgubili z Vienno Capitals. Tako kot na tekmi 20. kroga so Capitals v Tivoliju odvrgli petardo. Ljubljančani so bili ob porazu z 0:5 v vseh tretjinah nemočni (0:3, 0:1, 0:1) in vknjižili še 18. ligaški poraz.

Spodbudne zadnje predstave ljubljanske ekipe - od zadnjega medsebojnega obračuna z vodilno ekipo lige 18. novembra (2:5) so zmaji skorajda podvojili svoj točkovni izkupiček v sezoni in z devetih prišli do 17 točk - so v hokejskem Tivoliju obudile upe na boljše čase.

Tokrat so se vsi zavedali, da so pred zelo zahtevno nalogo, ki je bila še težja, ker zaradi bolezni ni bilo v postavi prvega vratarja Jeffa Frazeeja in Chrisa Langkowa. Na koncu so Dunajčani pričakovano visoko zmagali in se še bolj utrdili na vrhu prvenstvene lestvice. V vratih zmajev je prvič v ligi Ebel tekmo začel mladi Tilen Spreitzer. V prvi tretjini je moral trikrat po plošček v mrežo, a se je po začetni tremi zbral in nekajkrat tudi z dobrimi obrambami preprečil še višje vodstvo tekmecev. Pri domačih igra ni stekla, ni bilo takšne "kemije" kot na nekaj prejšnjih tekmah, edino priložnost v uvodni tretjini je imel v 19. minuti Nik Pem, a je branil vratar David Kickert.

Dunajčani so nato brez težav vzdrževali prednost in terensko premoč na ledu. Domači so bili sicer borbeni, ne pa tudi preveč nevarni pred Kickertom, najlepšo priložnost je imel po strelu iz bližine Raphael Bussieres. Gostje so igrali toliko, kot je bilo potrebno, da se Ljubljančani ne bi približali s kakšnim zadetkom, sami pa so po napaki ljubljanske obrambe in izgubljenem ploščku pred golom vodstvo 35. minuti povečali na 4:0. V zadnjem delu so hokejisti Vienne le še postavili piko na i, najprej hitro povišali v 42. minuti, potem pa predvsem pazili, da je Kickert ohranil mrežo nedotaknjeno. Domači so ga zaman napadali tudi ob številčni prednosti, na koncu pa je na semaforju ostal izid 0:5.

Olimpija - Vienna Capitals 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)