Ljubljana, 08. 03. 2018 20.58 |

V četrtfinalu hokejske Alpske lige sta drugo tekmo odigrala večna tekmeca SŽ Olimpija in Sij Acroni Jesenice. Zmagovalec je bil znan šele po podaljšku, saj se redni del končal z remijem (2:2). Gol odločitve je odsegel Adis Alagić v 76. minuti tekme, Jeseničani pa vodijo z 2:0 v zmagah.

Na tekmi so zaradi poškodbe na nosilih z ledu odnesli Žana Jezovška.
Na tekmi so zaradi poškodbe na nosilih z ledu odnesli Žana Jezovška. FOTO: Damjan Žibert

Prvo tekmo četrtfinala so v domači dvorana Podmežakla dobili Jeseničani s 4:3, druga tekma v seriji na štiri zmage je bila na sporedu v Tivoliju. Trener Olimpije Jure Vnuk je v vrata namesto Roberta Kristana postavil mladega Tilna Spreitzerja. Bolje so tekmo začeli domači, ki so v 57. minuti povedli z golom Mihe Pesjaka, nato pa sta mreži do konca tretjine mirovali. V drugi tretjini so Ljubljančani povišali vodstvo z golom Andreja Hebarja v 29. minuti, a je branilec Jesenice Aleksander Magovac znižal na 2:1 le 21 sekund po Olimpijinem golu.

Druga tekma četrtfinala Alpske lige je bila izjemno izenačena in zanimiva.
Druga tekma četrtfinala Alpske lige je bila izjemno izenačena in zanimiva. FOTO: Damjan Žibert

V tretji tretjini so edini gol dosegli gostje, na 2:2 je v 48. minuti izenačil Luka Bašić.  Malo pred tem jo je v naletu skupil Žan Jezovšek, ki je dobil udarec v glavo. Na nosilih so ga odnesli z ledu, reševalno vozilo pa ga je nato odpeljalo na pregled v Klinični center. Golov do konca rednega dela ni bilo, sledil je podaljšek v dolžini 20 minut. V 76. minuti je gol za zmago dosegel Adis Alagić (3:2) in vodstvo v seriji z 2:0. Tekmeca igrata na štiri zmage, naslednja tekma bo na sporedu v soboto na Jesenicah.

SŽ Olimpija - Sij Acroni Jesenice 2:3; 2:2 (1:0, 1:1, 0:1; 0:1) - po podaljšku

- v zmagah 2:0 za Jesenice