EBEL: Zmaji prijetno presenetili na Češkem

Znojmo, 07. 10. 2012 18.42 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 10. krogu lige EBEL gostovali na Češkem pri moštvu iz Znojma in zmagali s 5:3. Dvakratni strelec je bil McBride, Jan Muršak pa je k uspehu zmajev prispeval dve podaji.

Hokejisti Telemacha Olimpije so uspešno zaključili gostovanje na Češkem in zabeležili tretjo zmago v letošnjem tekmovanju. Trener Bojan Zajc je razen prve peterke malce premešal postave drugih treh napadov, v golu pa je bil standardni Kuhn. V prvi tretjini golov ni bilo, zato pa je bilo bolj zanimivo v drugem delu, gledalci so videli kar šest golov. Olimpija je hitro prišla do visokega vodstva, v 25. minuti je zadel McBride, v 28. minuti pa sta padla kar dva gola, najprej je bil uspešen Ropret, nato pa še D'Alvise za visokih 3:0. Nato se je trener Znojma odločil za menjavo golmanov, do konca tretjine pa so padli še trije goli. Najprej so domači v pičlih 29 sekundah 38. minute dvakrat premagali Kuhna, prvič ob dveh, drugič ob enem igralcu prednosti. Nato so svojo priložnost ob igralcu več izkoristili tudi zmaji, le sedem sekund pred koncem tretjine je zadel Coulombe. Do novega gola so gledalci v zadnji tretjini morali počakati do 51. minute, za gostitelje je zadel Seda (4:3), vendar je v 52. minuti ljubljanski napadalec McBride s svojim drugim golom na tekmi povišal na +2 (5:3). Do konca je izvrstno branil Kuhn, zmaji pa so zdržali in se veselili lepe zmage v gosteh.