EBEL: Zmaji na Madžarskem do pomembne zmage

Szekesfehervar, 22. 01. 2013 19.46 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so na prvi tekmi drugega dela lige EBEL gostovali pri madžarski Sapi Fehervar. Zmaji se iz Szekesfehervarja vračajo s polnim izkupičkom in zmago s 3:2. Odločilni gol je dosegel Miha Verlič.

Hokejisti Telemacha Olimpije so uspešno začeli drugi del lige EBEL, tako imenovani kvalifikacijski del, kjer se šest moštev spodnjega dela lestvice (iz prvega dela) bori za prosti dve mesti, ki vodita v končnico in boj za naslov prvaka. Ljubljančani so po prvem delu zasedli 10. mesto in v drugi del s seboj "odnesli" eno točko, v uvodnem krogu drugega dela so gostovali v Szekesfehervarju pri Sapi. Trener Bojan Zajc je po odsluženi kazni treh tekem znova stavil na prvega vratarja Jerrya Kuhna in povratnika po poškodbi branilca Damjana Dervariča. Vseeno pa je imel strateg zmajev precej težav s sestavo branilskih parov, na voljo jih je imel le pet, saj so na tekmi na Madžarskem manjkali trije. Poškodovana Boštjan Groznik in Žiga Grahut, moštvo pa je zapustil Mike Ratchuk, ki je odpotoval v ZDA.

Hokejisti Telemacha Olimpije so dosegli pomembno zmago na Madžarskem.
Hokejisti Telemacha Olimpije so dosegli pomembno zmago na Madžarskem. FOTO: Aljoša Kravanja
V uvodnih minutah so rahlo pobudo imeli gostitelji, v dveh primerih se je vratar Kuhn izkazal, nato pa je po hitrem protinapadu povedlo ljubljansko moštvo. Po lepi podaji Žige Panceta je pod prečko zadel Andrej Hebar, ki je gol dosegel v 12. minuti. Po vodstvu so zmaji zaigrali bolj podjetno, vendar sta mreži do konca prvega dela mirovali. A že po 22 sekundah so hokejisti Sape izkoristili nepazljivost v obrambi Olimpije in Kyle Bailey je neoviran pred golom izenačil na 1:1. Po izenačeni igri so odločilne minute druge tretjine prišle v zaključku, spretnejši pa so bili zmaji. V 54 sekundah so kar dvakrat premagali vratarja Adama Munroja. Najprej je v 36. minuti s strelom na backhand pod prečko zadel Chris D'Alvise, v 37. minuti pa je po strelu Hebarja pred golom ploščku smer spremenil Miha Verlič, plošček je Munroju ušel med nogama za lepo vodstvo s 3:1. Težave z branilsko vrsto zmajev so se še poglobile v uvodnih minutah tretje tretjine, ko se je poškodoval branilec Patrick Coulombe, tako da je tekmo do konca odigrala le četverica branilcev. To so gostitelji izkoristili ob igralcu več (izključen je bil branilec Matevž Erman), v 56. minuti je gol dosegel Frank Banham. V zadnji minuti tekme je Sapa zaigrala brez vratarja in Kuhn se je osem sekund pred koncem izkazal z izvrstno obrambo, tako da je ostalo pri pomembni zmagi ljubljanske ekipe.
Branilec Patrick Coulombe se je poškodoval na tekmi na Madžarskem.
Branilec Patrick Coulombe se je poškodoval na tekmi na Madžarskem. FOTO: Aljoša Kravanja

Sapa Fehervar AV19 – Telemach Olimpija 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)